Premier League

Arsenal pierde teren in Premier League

Sursă foto: Twitter Arsenal

Liderul din Premier League a facut un nou pas gresit, dupa ce a obtinut doar o remiza pe teren propriu cu Brentford, scor 1-1, in etapa a 23-a.

Leandro Trossard a deschis scorul pentru Arsenal, in minutul 66. Un avantaj anulat de Brentford opt minute mai tarziu prin Ivan Toney.

Arsenal ajunge la trei meciuri fara victorie in toate competitiile, dupa 0-1 cu Manchester City in Cupa Angliei si 0-1 in campionat cu Everton in deplasare.

"Tunarii" mai au sase puncte avans fata de Manchester City, formatie care intalneste Aston Villa, duminica, pe teren propriu.

Intr-un alt duel suta la suta londonez, West Ham United a remizat pe teren propriu cu Chelsea, scor 1-1.

Leicester City a trecut pe teren propriu de Tottenham, cu 4-1, dupa ce londonezii castigasera etapa trecuta pe teren propriu contra campioanei, Manchester City.