1
FCSB
Coman 4'

Așa am trăit UTA - FCSB

Meciul UTA - FCSB a tras cortina peste etapa a 7-a din Liga 1. Un duel programat, luni seara, de la 21:30, cu casa închisă la Arad. Meciul a fost live text în această pagină.

De șase ori s-au mai întâlnit UTA și FCSB de la revenirea arădenilor în prima ligă (2020). De șase ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus roş-albaştrii, un joc a fost câştigat de UTA, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

UTA s-a impus în cea mai recentă întâlnire, cu 3-1, pe teren propriu, în ediția precedentă de campionat.

Ambele echipe au marcat în precedentele două dispute la Arad.

FCSB nu s-a mai impus pe terenul arădenilor de peste doi ani.

Echipa bucureșteană abordează meciul de la Arad cu cinci victorii din tot atâtea meciuri.

UTA a suferit doar două înfrângeri în ultimele șapte meciuri disputate în campionat pe teren propriu, în rest au patru victorii şi o remiză.

23:33

Final de partidă.

82'

Cartonas rosu !

Coman lovește cu cotul un adversar și este eliminat.

81'

Tavi Popescu aproape de gol. Șutul acestuia trece puțin pe lângă poartă.

76'

La FCSB debutează sud-africanul Ngezana.

75'

E nevoie de schimbare la FCSB. Chiricheș nu mai poate continua.

73'

Chiricheș are nevoie de îngrijiri medicale.

72'

Octavian Popescu centrează în fața porții. Nimeni acolo de la FCSB. Compagno tocmai a fost schimbat cu Radaslavescu.

62'

Gol Cooper!

UTA trece în avantaj prin Cooper. Șut în forță aproape de vinclu după respingerea lui Dawa.

60'

Compagno aproape de gol. Iacob respinge din picioarele italianului.

57'

Fabry trimite departe de poarta apărată de Târnovanu.

52'

Nu s-a dat fault spre nemulțumirea lui Coman. Încă o decizie bizară a lui Găman.

51'

Coman se ciocnește de un adversar. Găman fluieră cu întârziere.

46'

22:25

1-1 la pauză, cu FCSB în inferioritate numerică.

45'

Pantea comite un henț stupid și o lasă pe FCSB în zece.

40'

Târnovanu respinge cu piciorul din fața lui Cooper.

35'

Iacob reține mingea trimisă de Coman. Un balon deviat de un adversar.

32'

Olaru nu prinde poarta cu un șut de la distanță.

30'

Stahl pătrunde în careu și trage în blocajul lui Pantea. Corner pentru UTA.

27'

Târnovanu iese din poartă și culege mingea din capul lui Cooper.

26'

Șut pe lângă poartă trimis de Fabry.

18'

Gol Fabry!

UTA egalează dintr-un penalty transformat de Fabry.

17'

George Găman acordă penalty pentru UTA la un henț comis de Pantea. O fază care a avut nevoie de VAR.

8'

Olaru pătrunde în careu. Trage peste poartă dintr-un ușor unghi.

4'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Coman cu un șut din interiorul careului. Acesta a venit din spate la un atac inițiat de Olaru.