FC Botosani
Roman II 39'

Asa am trait UTA - FC Botosani

Etapa a 25-a a continuat, sambata, cu meciul UTA - FC Botosani (14:30).

Ultima victoria obtinuta de UTA pe teren propriu dateaza din 26 august 2022, 2-1 cu FCU 1948. De atunci aradenii au inregistrat patru remize si cinci infrangeri.

FC Botosani este singura echipa care a castigat toate cele trei meciuri oficiale disputate in 2023!

UTA si FC Botosani s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, fiecare si-a trecut in cont cate doua victorii, iar alte doua partide s-au terminat fara gol marcat (ambele cu aradenii in postura de gazde).

Cea mai recenta disputa directa din Superliga Romaniei: 9 septembrie 2022, FC Botosani - UTA Arad 1-2, goluri inscrise de Shaquill Sno, respectiv Juan Cascini si Virgiliu Postolachi.

16:32

Final de meci.

90'

Otele centreaza in careul oaspetilor. Iese Pap si retine.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

89'

Roman II trimite peste poarta cu stangul din 7-8 metri in interiorul careului celor de la UTA.

63'

Incident la marginea terenului intre Benzar si Florescu.

61'

Milosevic a sutat peste poarta dupa o actiune individuala.

46'

S-a reluat meciul de la 3-1 pentru UTA.

15:25

UTA intra cu 3-1 la pauza dupa cea mai buna repriza din acest sezon.

45'

Gol Pop!

Pop ii ia fata lui Mboko-Sambeya si marcheaza pentru 3-1 cu un sut la coltul lung.

39'

Gol Roman II!

Botosani reduce din diferenta prin Roman II cu o reluare din interiorul careului de sase metri la un balon prelungit cu capul.

15'

Erico da Silva aproape de 3-0 dupa o centrare din lovitura libera si o lovitura de cap care a trimis mingea putin peste poarta.

11'

Gol Milosevic!

UTA isi dubleaza avantajul. Milosevic primeste cu spatele la poarta in sase metri de la Pop, se intoarce si marcheaza pentru 2-0.