1
Dinamo
Politic 8'

Așa am trăit UTA - Dinamo

Etapa a 15-a din Liga 1 a continuat cu duelul UTA - Dinamo, meci programat luni, de la ora 18:00, live text în această pagină.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 78 de ori în principala competiţie internă, de 20 de ori s-au impus arădenii, de 38 de ori au câştigat bucureştenii, iar alte 20 de partide s-au terminat la egalitate.

Palmaresc cu UTA gazdă: 38 de meciuri - 13 succese UTA - 9 remize - 16 victorii Dinamo.

20:00

Final de partidă.

90'

UTA urcă pe locul 10 în clasament la acest rezultat. Dinamo rămâne penultima.

90'

Gol Freitas!

UTA trece în avantaj după reușita lui Marceo Freitas din penalty. O execuție pe jos fără șansă pentru Golubovic.

90'

Fază de penalty în careul lui Dinamo pentru un henț. Intervine VAR-ul și centralul Andrei Moroiță acordă lovitură de la 11 metri pentru UTA.

85'

Cooper reia pe poartă după o centrare din corner. Șansă bună irosită de arădeni.

79'

Iacob se opune golului la șutul lui Costin din afara careului. Mingea căuta colțul scurt.

77'

Dinamo ratează incredibil pe contraatac prin Ghezali și Gregorio. Intervenție decisivă prin alunecare din partea lui Căpușă, fundașul dreapta al gazdelor.

64'

Stahl pătrunde în dreapta și centrează în fața porții pentru Luckassen. Acesta șterge mingea cu capul pe lângă poartă.

58'

Iacob reține șutul lui Abdallah din afara careului.

56'

Centrare din dreapta pentru Luckassen. Mingea îl lovește în spate.

53'

Ilic (Dinamo).

46'

18:49

1-1 la pauză între UTA și Dinamo.

42'

Gol Micovschi!

Centrare în careul lui Dinamo unde apare fără marcaj Micovschi și acesta reia din alunecare pentru 1-1.

35'

Stahl intră în locul lui Ofosu (UTA).

19'

Luckassen scapă singur cu Golubovic și portarul dinamovist reușește să blocheze.

18'

Roșu (Dinamo) oprește prin fault un contraatac.

8'

Gol Politic!

Dinamo deschide scorul prin Denis Politic la capătul unui contraatac. Acesta a intrat în careu și a tras la colțul scurt.

2'

Ocazie pentru UTA la reluarea lui Micovschi din centrul careului. Mingea trece pe lângă poartă.