3
0
UTA

Așa am trăit: Universitatea Craiova - UTA

Am transmis live text în această pagină meciul Universitatea Craiova - UTA (21:30), meci din etapa a 6-a în Liga 1.

23:34

Final de meci în Bănie.

87'

Gol Screciu!

Până la urmă intervine VAR-ul și se acordă gol Craiovei la șutul lui Screciu.

84'

Cîmpanu trage din acțiune și Iacob respinge în corner.

83'

Gol anulat Craiovei la șutul lui Mateiu pentru o poziție de offside.

67'

Crețu trimite pe jos și mingea se scurge agonizant pe lângă poartă.

57'

Gol Crețu !

Crețu dublează avantajul Craiovei cu un șut din 16 metri.

53'

Cooper trimite în poartă, dar golul e anulat de offside.

46'

22:27

1-0 pentru Universitatea Craiova la pauză.

45'

Prima repriză e prelungită cu opt minute!

39'

După minute bune de așteptare arbitrul decide că a fost offside și anulează golul marcat de Rui Silva.

38'

Faza e analizată de VAR, poziția lui Silva fiind suspectă de offside.

38'

Craiova se desprinde prin Rui Silva după o centrare din lovitură liberă.

31'

Răspunde Craiova prin Markovic cu un șut de la distanță. Pe urmărire Crețu trimite mult alături.

28'

Rumoare în tribunele arenei din Craiova după o nouă ratare din partea lui Pop.

22'

Ocazie de egalare pentru UTA la șutul lui Freitas. Mingea cu pământul blocată de Popescu.

20'

Acțiune personală a lui Pop și o finalizare cu șut peste poarta gazdelor.

8'

Gol Baiaram!

Deschidere rapidă de scor în Bănie. Baiaram a punctat pentru Știința cu un șut din interiorul careului la colțul lung.

1'

Start de partidă în Bănie.

21:30

Echipele de start:

Universitatea Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Zajkov, R. Silva, Bancu - Creţu, Screciu - Işfanm, Baiaram, Ivan - Markovic.

UTA Arad: Iacob - Rodrigues, Stolnik, Benga, Abeid - M. Freitas, H. Marku, D. Dumitraşcu - R. Pop, Cooper, Fabry.

12:08

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, de la revenirea echipe UTA în prima ligă (2020). De patru ori s-au impus oltenii, un joc a fost câștigat de UTA, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din campionat a avut loc pe 10 martie 2023, Universitatea Craiova - UTA Arad 2-1, prin goluri marcate de Erico da Silva (autogol), Elvir Koljic, respectiv Idriz Batha.