1
Rapid
Hromada 49'

Așa am trăit Universitatea Craiova - Rapid

Ultima partidă a etapei a 29-a s-a disputat la Craiova între Universitatea și Rapid. Meciul a fost live text în această pagină live text de la ora 20:00.

Cele două s-au mai întâlnit pe prima scenă de şapte ori de la revenirea giuleștenilor în prima ligă (2021). Oltenii s-au impus de patru ori, bucureştenii au câştigat două jocuri, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Rapid s-a impus în tur, cu 2-0, prin golurile lui Funsho Bamgboye şi Borja Valle.

Cristiano Bergodi vs Universitatea Craiova în toate competiţiile: 14 jocuri - 5 victorii - două remize - 7 înfrângeri.

21:59

Final de partidă.

86'

Penalty cerut de giuleșteni la o intrare a lui Maldonado.

76'

Bancu șutează pe lângă poartă.

52'

Maldonado reia cu capul pe portar.

49'

Gol Hromada!

Rapid egalează scorul prin Hromada.

48'

Minge centrată în careul Rapidului. Mitriță și Ivan trec pe lângă balon.

47'

OCAZIE Craiova! Mitriță pătrunde în careu și trimite pe lângă poartă.

46'

Ivan a intrat la gazde în locul lui Markovic.

46'

S-a reluat partida.

20:50

1-0 pentru Craiova la pauză.

45'

Houri vede cartonașul galben pentru un fault din spate la Oaidă.

45'

Prima repriză e prelungită cu 2 minute.

30'

Gol Mitriță!

Craiova deschide scorul prin Mitriță din pasa lui Bancu.

19'

Krasniqi scapă spre poartă și trage puțin alături.

18'

Rapid insistă mai mult în acest debut de partidă. Maldonado blochează pătrunderea lui Krasniqi.

16'

Șut de la distanță trimis de Oaidă pe lângă poartă.

14'

OCAZIE Rapid! Hasani scapă singur cu portarul. Popescu blochează cu piciorul stâng.