3
Petrolul
Grozav 70' Musi 57'

Așa am trăit Universitatea Craiova - Petrolul

Duminică, de la ora 18:00, am transmis live text în această pagină meciul Universitatea Craiova - Petrolul Ploiești, partidă care a contat pentru etapa a 13-a.

20:02

Final de partidă.

90'

Popescu reține șutul lui Jefferson din marginea careului.

90'

Gol Huja!

Petrolul marchează golul de 3-1 prin Huja cu capul din lovitură de la colțul terenului.

84'

Hanca trage pe lângă poartă.

83'

După minute de analiză golul lui Grozav a fost anulat pe motiv de offside.

77'

Se reface diferența de două goluri, după ce Grozav atacă mingea în șase metri și înscrie golul trei al Petrolului.

74'

Gol Kurtic!

Craiova reduce din diferență prin Kurtic din lovitură de la 11 metri.

70'

Gol Grozav!

Găzarii își dublează avantajul la Craiova prin reușita lui Grozav.

57'

Gol Musi!

Petrolul deschide scorul prin Musi. Reluare de lângă bara a doua.

46'

A început repriza secundă.

18:52

0-0 la pauză între Universitatea Craiova și Petrolul.

33'

Seniko Doua (Petrolul) vede primul avertisment al meciului.

8'

Centrare din corner și Raul Silva reia cu capul pe lângă poartă.

7'

Lovitură liberă pentru Craiova din lateralul careului. Mitriță trage pe poartă și Zima respinge spectaculos peste bară.