1
0
Hermannstadt

Așa am trăit Universitatea Craiova - Hermannstadt

Așa am trăit live text în această pagină meciul Universitatea Craiova - Hermannstadt, partidă din etapa a 4-a în Liga 1.

23:29

Final de partidă.

90'

Popescu respinge cu piciorul lovitura de cap a lui Biceanu. Meciul s-a încheiat cu o mare ocazie a sibienilor.

80'

Gol anulat oaspeților pe motiv de offside la Alhassan.

78'

Intervenție decisivă a lui Popescu la șutul lui Jipa deviat de Mateiu.

74'

Letica îl blochează in extremis pe Mitriță în șase metri după o pătrundere a lui Baiaram.

70'

Mitriță își face mingea pe șut în marginea careului și trage în blocaj.

69'

Markovic obține cornerul în duel cu Găman.

62'

Baiaram în locul lui Danciu la Craiova.

61'

Bancu, primul jucător avertizat din tabăra gazdelor, pentru un fault.

57'

Două schimbări și la oaspeți. Au intrat Neguț (G.Iancu) și Jipa (D.Iancu).

54'

Trei schimbări la Craiova. Intră Mateiu (Screciu), Markovic (Ișfan) și Ndong (Vlădoiu).

46'

Start de repriză secundă. Nicio modificare la pauză.

22:22

Coza trimite echipele la vestiare. Craiova are 1-0 grație golului marcat de Ivan din penalty.

33'

Letica scoate cu o mână șutul lui Ișfan din afara careului.

26'

Paraschiv se demarcă în careu la pasa lui Sota și este blocat in extremis de Popescu. Corner pentru sibieni.

23'

Letica reține lovitura de cap trimisă de Ișfan din interiorul careului.

18'

Oltenii aproape de 2-0, dar tânărul Danciu a dat cu stângul în dreptul, la propriu, în șase metri.

16'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul prin Andrei Ivan din 11 metri. Execuție perfect de la punctul cu var.

14'

PENALTY pentru Craiova după intervenția VAR. Ionuț Coza s-a lămurit de contactul din interiorul careului.

12'

Intervine VAR-ul și centralul merge la margine pentru a revedea faza. Ar putea fi penalty pentru Craiova.

11'

Mitriță cade în careul advers, gazdele solicită penalty, însă jocul continuă. Pe margine, Reghecampf se alege cu un galben pentru proteste.

6'

Ivan și Bancu destabilizează apărarea adversă. Portarul Letica se opune in extremis golului, apoi din Găman mingea iese în corner.

5'

Încă din debut oltenii se instalează cu tot efectivul în jumătatea adversă.

1'

Start de partidă în Bănie.

21:31

Univ. Craiova: Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva, Bancu - Crețu, Screciu, Danciu - Ișfan, Ivan, Mitriță.

Hermannstadt: Letica - Butean, Găman, Stoica - Balaure, Biceanu, Mino, Iancu, Oroian - Iancu, Paraschiv.

14:49

Avancronica

Universitatea Craiova şi Hermannstadt s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă. De cinci ori au câştigat oltenii, de două ori s-au impus sibienii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Sezonul trecut fiecare echipă și-a câștigat meciurile de pe teren propriu fără gol primit.

Ultimele patru meciuri disputate cu Universitatea Craiova gazdă au fost câștigate la zero de olteni.

Oltenii vin după două remize la rând și încă n-au câștigat acasă sezonul acesta.