2
Farul
Cojocaru 45' 21'

Așa am trăit Universitatea Craiova - Farul

Etapa a 4-a din playoff a fost deschisă, vineri seara, de la ora 20:30, de confruntarea Universitatea Craiova - Farul Constanța.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 30 de ori, de 12 ori s-au impus craiovenii, de 11 ori au câştigat constănţenii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

Ultimul succes reuşit de olteni în campionat s-a consemnat pe 5 septembrie 2022, Universitatea Craiova - Farul 4-3, meciul cu cele mai multe goluri.

Cea mai recentă dispută directă din campionatul României a avut loc pe 21 ianuarie 2024, Universitatea Craiova - Farul 1-2, goluri marcate de Alexandru Creţu, respectiv Rivaldinho şi Louis Munteanu.

22:35

Final de meci.

87'

Pătrundere a lui Ivan în stânga. Acesta alege șutul la poartă în locul unei pase pentru Koljic.

85'

Rivaldinho trimite mingea în poartă. Fanion ridicat de la margine pentru un ofsaid.

81'

Ocazie pentru Craiova la reluarea lui Koljic. Mingea s-a dus în transversală.

46'

A început repriza secundă.

45'

Gol Cojocaru!

Dublă reușită de Cojocaru și Farul termină repriza în avantaj. Oltenii au fost prinși pe contraatac în prelungirile primei reprize.

21'

Farul egalează prin Cojocaru. Pasă primită în careu și o finalizare în forță sub transversală.