2
0
CFR Cluj

Asa am trait Universitatea Craiova - CFR Cluj

Meciul zilei in Liga 1 s-a disputat la Craiova intre Universitatea si campioana CFR Cluj. Partida a fost livetext aici, sambata, de la ora 20:00.

Juvetii au pierdut doar un meci din ultimele zece disputate pe teren propriu, inregistrand in rest opt victorii si o remiza.

CFR are o singura infrangere in deplasare, 1-2 cu Rapid in Giulesti pe 30 octombrie 2022. Campioana a obtinut cinci succese si un egal.

Cele doua s-au mai intalnit de 31 de ori in principala competitie interna, de noua ori s-au impus oltenii, de 13 ori au castigat clujenii, iar alte noua partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Universitatea Craiova gazda: 15 meciuri - 5 victorii Universitatea Craiova - 5 remize - 5 succese CFR Cluj.

Cea mai recenta disputa directa din Superliga Romaniei: 11 septembrie 2022, CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-0 (K. Muhar, V. Gaman - autogol).

90'

Nu se acorda penalty si Marcel Birsan fluiera reluarea partidei.

90'

Oaspetii solicita penalty la sutul lui Petrila. Mingea a parut ca l-a lovit in mana pe Ndong. Jocul este oprit pentru analiza VAR.

86'

Gol Ivan!

Dubla reusita de Andrei Ivan si pe margine Dan Petrescu arata resemnat.

79'

Cretu patrunde vijelios in careul oaspetilor si intoarce balonul pentru nimeni.

67'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul prin Andrei Ivan. Sut din lovitura libera indirecta, mingea fiind deviata.

65'

Lovitura libera pentru Craiova dintr-o pozitie favorabila unei executii pe poarta.

62'

Manea intervine decisiv si blocheaza patrunderea lui Markovic.

46'

Start de repriza secunda.

20:52

0-0 la pauza intre Universitatea Craiova si CFR.

35'

Ocazie pentru Craiova la reluarea lui Markovic dupa o centrare din corner.

34'

Yuri il deposedeaza in extremis pe Markovic dupa o cascada de driblinguri din partea atacantului gazdelor.

31'

Lovitura libera pentru CFR. Deac isi asuma executia si trimite la intalnire in careu. Respinge Silva si Craiova indeparteaza balonul.

22'

Scuffet se opune golului la sutul lui Vatajelu. Craiova aproape de gol prin Zajko, mingea fiind respinsa in corner de Burca.

22'

Jocul e reluat cu aruncare de la margine pentru CFR.

20'

Cadere a lui Burca in careul gazdelor. Faza e analizata din camera VAR.

19'

CFR insista in ofensiva si Birligea il testeaza pe Popescu. Acesta retine in doi timpi. Oaspetii raman in atac si Silva blocheaza in extremis sutul lui Birligea.

18'

Ramane 0-0 dupa ce golul oaspetilor a fost anulat pe motiv de offside. Decizie corecta.

17'

Deac trimite mingea in poarta, cei de la CFR apuca sa se bucure, dar cu intarziere se ridica fanionul de la margine.

13'

Isfan ia o faza pe cont propriu, intra in careu si trage in Burca.

7'

Yuri intervine prin alunecare la Markovic si oltenii vor avea primul corner al meciului.

4'

Popescu blocheaza sutul lui Yeboah la coltul scurt. Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor.