90'
FC Voluntari
Damascan 63'

Asa am trait U Cluj - FC Voluntari 2-1

Liga 1 s-a reluat, vineri, cu meciul dintre Universitatea Cluj si FC Voluntari, prima partida a etapei a 22-a.

88'

Gol Fulop!

Pana la urma Popa este invins de sutul lui Lorand Fulop din interiorul careului. Un gol pe deplin meritat de U Cluj.

84'

Incredibila interventia lui Popa la capul lui Filip din cativa metri. A saptea parada a portarului celor de la Voluntari.

75'

Asediu la poarta ilfovenilor. Popa scoate inca o data, de aceasta data intr-o situatie unu la unu cu Stoica.

74'

Sansa mare de gol ratata de U Cluj dupa un sut de la distanta. Super interventia lui Popa inca o data.

69'

Centrare in careu si Balan reia cu capul peste poarta.

64'

Popa intervine senzational la voleul lui Miron. Mare ocazie pentru U Cluj.

63'

U Cluj se arunca in atac si Popa respinge in corner sutul lui Thiam.

63'

Gol Damascan!

FC Voluntari egaleaza in inferioritate numerica. Damasca profita de alunecarea lui Ispas si inscrie cu un sut in forta din interiorul careului.

48'

Cartonas rosu !

Meleke vede al doilea galben si este eliminat. FC Voluntari ramane in inferioritate numerica din acest minut.

46'

Un offside intarziat semnalizat la Thiam. Acesta scapase singur cu portarul oaspetilor.

46'

S-a reluat meciul. Ploua puternic la Cluj, unde terenul este si asa foarte greu.

17:22

Pauza pe Cluj Arena.

37'

Gol Thiam!

U Cluj deschide scorul prin Mamadou Thiam, un atacant de 27 ani din Senegal.

34'

Meleke (Voluntari) este avertizat cu galben pentru un placaj din rugby asupra lui Chipciu.

30'

Stoica trimite cu efect din marginea careului si mingea trece putin pe langa poarta oaspetilor.

29'

Rata suteaza din lovitura libera pe langa poarta gazdelor.

27'

Miron (U Cluj) este avertizat pentru un fault in saritura asupra lui Damascan. A fost o lovitura cu cotul acolo.

23'

Thiam suteaza pe langa. O noua actiune personala a senegalezului.

18'

O noua sansa de gol pentru U Cluj. Thiam a sutat din afara careului si Popa a respins cu dificultate in corner.

13'

Pasa in adancime pentru Stoica. Iese Popa si retine din fata jucatorului ajuns la U Cluj de la FCSB in aceasta iarna.

7'

In cele din urma Marcel Birsan fluiera reluarea jocului de la coltul terenului.

6'

Se intervine din camera VAR si meciul e intrerupt inaintea unui corner al gazdelor.

5'

Sansa de gol pentru U Cluj la sutul lui Ianis Stoica. Mingea e deviata in corner. Anterior gazdele cerusera un hent in careu la sutul lui Ilie.

4'

Chipciu oprit prin alunecare de Costin.

1'

Ricardinho (Voluntari) vede primul galben al meciului dupa doar 41 de secunde!

1'

A inceput partida de pe Cluj Arena.

16:40

In tur, cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 0-0, la Voluntari.

Meciul de vineri seara marcheaza revenirea lui Ioan Ovidiu Sabau in antrenorat pe banca Sepcilor Rosii.

Cel supranumit "Motul" a adunat pana acum 226 de meciuri in prima liga ca antrenor.

U Cluj are o singura infrangere pe teren propriu in ultimele sapte meciuri, obtinand trei victorii si trei remize.

16:33

U Cluj: 23 Ilie - 18 Ilie, 6 Miron, 44 Ispas - 2 Vladoiu, 94 Bic, 8 Remacle, 26 Oancea - 27 Chipciu, 93 Thiam, 7 Stoica.

FC Voluntari: 71 Popa - 24 Ricardinho, 34 Matricardi, 5 Armas - 98 Costin, 3 Meleke, 16 Sigurjonsson, 7 Aliji - 22 Rata, 77 Nemec, 9 Damascan.