FCSB

Gigi Becali după 2-2 cu Rapid: ”În curând vom fi campioni”

FCSB a salvat in extremis remiza în derby-ul cu Rapid, după ce a fost condusă la pauză, cu 2-1.

Așa am trăit FCSB - Rapid

În cele din urmă meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, FCSB rămânând la 16 puncte în fața giuleștenilor în clasamentul din playoff.

”Echipa a jucat extraordinar. Important e că ne-am mai apropiat, am mai luat un punct și cât de curând vom fi campioni.

”Toată echipa mi-a plăcut, din moment ce Rapid n-a mai atins mingea în repriza secundă”, a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

De ce a ieșit Miculescu la pauză

”Cred că de aia ratezi din doi metri, că ți-e frică de minge. Încă spun că am găsit atacant, dar acum trebuie să-l scot ca să-l oțelesc, să-l fac tare. Dacă te ascunzi de minge, nu ești atacant pentru mine”, a mai spus Becali despre înlocuirea atacantului David Miculescu după prima repriză a meciului cu Rapid.