FCSB

FCSB pierde primele puncte pe teren propriu

În epilogul etapei a 11-a din Liga 1 echipele FCSB și Universitatea Cluj au remizat, scor 2-2, într-un meci disputat pe Arena Națională.
Așa am trăit FCSB - U Cluj

Dawa a deschis scorul pentru FCSB în minutul 7 după o fază fixă de la colțul terenului.

În minutul 25, Nistor a pătruns în careul gazdelor trecând ușor de același Dawa și a finalizat pentru 1-1 cu un șut la colțul lung.

FCSB a intrat în avantaj la cabine după ce Șut a marcat pentru 2-1, cu șapte minute înaintea pauzei. Acesta a trimis în poartă o minge respinsă în față de portarul Gorcea.

Cei de la FCSB au făcut pasul înapoi în partea secundă și în cele din urmă Șepcile Roșii au dat lovitura restabilind egalitatea prin Mitrea, în minutul 88, cu capul după un corner.

Pentru fundașul de la U Cluj este al 35-lea gol marcat în prima ligă a României.

FCSB rămâne pe primul loc în clasament după această remiză în care echipa lui Elias Charalambous a cedat primele puncte pe teren propriu din actualul sezon.

Caseta tehnică

FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa (Lixandru 46), Radunovic - Ov. Popescu (Djokovic 46), Şut, D. Olaru - Al. Băluţă (Miculescu 73), Oct. Popescu (Compagno 46), Fl. Coman. Antrenor: Elias Charalambous.

U Cluj: Gorcea – Peteleu (V. Gheorghe 60), Masoero, B. Mitrea, Vătăjelu - Bic, Doukoure (I.Filip 82), Nistor, Chipciu – Popadiuc (D. Popa 60), F. Ilie (R. Silaghi 59). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Al. Băluţă 44, Ov. Popescu 45+1, Radunovic 69, Fl. Coman 90+2 / Peteleu 38, Vătăjelu 45+2, Masoero 78.

Arbitri: Ionuţ Coza - Mihai Marica, Vladimir Urzică.