3
Univ. Craiova
Crețu 84' Koljic 76' Markovic 45'

Așa am trăit Sepsi - Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină, duminică, de la ora 15:30, meciul Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova, partidă din etapa a 24-a.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de şase ori au câştigat covăsnenii, de opt ori s-au impus craiovenii, iar de alte cinci ori au remizat.

Au fost 9 meciuri cu Sepsi gazdă și nici unul nu s-a încheiat la egalitate. Au fost patru succese pentru covăsneni și cinci victorii în contul echipei din Oltenia.

În tur, Universitatea Craiova s-a impus cu 2-1, prin golurile marcate de Jovan Markovic, Lyes Houri, respectiv Marius Ştefănescu.

17:31

Final de partidă.

84'

Gol Crețu !

Craiova se desprinde la 3-1 după un șut trimis de Crețu din afara careului.

82'

Lazăr reține șutul lui Ștefan din afara careului.

76'

Gol Koljic!

Koljic marchează din penalty.

72'

Kovacs revine la intervenția VAR și acordă penalty pentru Craiova.

69'

Mitriță cade în careu la pasa lui Koljic. Jocul continuă.

52'

Decizia de penalty e anulată.

52'

Pe reluare se vede că Markovic l-a călcat pe Ciobotariu. Kovacs merge la mergine să revadă faza.

51'

Ciobotariu îl agață pe Markovic în careu și Kovacs acordă penalty fără ezitare.

46'

Baiaram și Maldonado au intrat la Craiova. Danciu și Raul Silva jucătorii schimbați.

46'

Start de repriză secundă.

16:21

1-1 la pauză.

45'

Șutul lui Mitriță ajunge în brațele lui Niczuly care declanșează contraatacul.

45'

Același Markovic obține lovitura liberă la un duel cu Rodriguez în marginea careului advers.

45'

Gol Markovic!

Craiova restabilește egalitatea prin Markovic după o acțiune rapidă.

44'

Șutul lui Mitriță din lovitură liberă e deviat de zid în corner.

44'

Markovic scoate lovitura liberă la un duel cu Ninaj.

39'

Debeljuh aproape de 2-0. L-a luat la țintă pe Lazăr.

34'

Gol Debeljuh!

Sepsi deschide scorul după o eroare în defensiva oaspeților. Debeljuh a primit de la un adversar și a înscris pentru 1-0.

21'

Gazdele au cerut penalty, dar Istvan Kovacs dictează repunere de la colțul terenului.

20'

Debeljuh scapă singur cu portarul și cade în careu la un duel cu Raul Silva.

13'

Mekvabishvili reia cu capul pe lângă poartă.

12'

Golul lui Raul Silva rămâne anulat și astfel meciul e reluat de la 0-0.

8'

Raul Silva trimite mingea în poartă, dar golul e anulat de o semnalizare de la margine pentru offside. Se analizează de către VAR.