Sepsi – Farul 1-1. Covăsnenii au avut două goluri anulate

Etapa a 3-a din playoff-ul de Liga 1 a debutat, vineri seara, cu remiza dintre Sepsi Sf.Gheorghe și Farul Constanța, scor 1-1.

Așa am trăit Sepsi - Farul

Un rezultat stabilit încă din prima repriză, după ce Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 44 cu un șut din afara careului.

Sepsi a restabilit egalitatea după doar un minut prin slovacul Pavol Safranko. Acesta a reluat din șase metri o minge trimisă spre poartă de Marius Ștefănescu și respinsă de portarul Alexandru Buzbuchi.

La 0-0, în minutul 42, cei de la Sepsi au avut un gol anulat pentru fault în atac.

În partea secunde gazdele au mai marcat o dată și golul nu s-a pus de această dată pentru ofsaid.

Farul a ratat spre finalul meciului două mari ocazii prin Munteanu. Acesta a trimis mai întâi în bară, pentru ca apoi atacantul oaspeților să trimită pe lângă poartă într-o situație unu la unu cu portarul.

Sepsi rămâne fără victorie după trei meciuri în playoff și ocupă ultimul loc în clasament.

Caseta tehnică

Sepsi: Niczuly – Oroian (Otelita ’60), Ninaj, Kecskes (F. Ştefan ’46), D. Ciobotariu – K. Varga (Alimi ’60), N. Păun (Aganovic ’77), Dumitrescu – Kallaku, Safranko, Ştefănescu (Debeljuh ’46). Antrenor: Bernd Storck.

Farul Constanţa: Buzbuchi – M. Popescu, Larie, Dănuleasa (Sîrbu ’64), Dussaut (Gustavo ’14) – C. Ganea, Queiros (Nedelcu ’74), Grameni – Grigoryan (Vînă ’46), L. Munteanu, I. Cojocaru (Rivaldinho ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Ştefănescu ’44, Păun ’73, Ciobotariu ’74, Ştefan ’84 / Ganea ‘47

Arbitri: Andrei Chivulete - Sebastian Gheorghe, Andrei Constantinescu.