2
CFR Cluj
Janga 36' Yuri 31'

Așa am trăit Sepsi – CFR Cluj

Etapa a 29-a s-a încheiat cu meciul Sepsi – CFR Cluj, partidă care poate determina schimbarea liderului în Liga 1.

CFR Cluj ar trece pe primul loc dacă obține cele trei puncte în confruntarea de la Sf. Gheorghe.

Sepsi şi CFR s-au mai întâlnit de 15 ori în principala competiţie internă, de 12 ori s-au impus clujenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

În tur, CFR Cluj - Sepsi OSK a fost 2-1, prin golurile înscrise de Yuri Matias, Karlo Muhar, respectiv Denis Ciobotariu.

Sepsi OSK-CFR joacă tare în epilogul etapei a 29-a, iar Betano te răsplătește cu o cotă de peste 7.00 cu Bet Builder

22:23

Sepsi și CFR termină la egalitate, scor 2-2.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

84'

Lovitură liberă pentru CFR din preajma careului advers.

81'

Ocazie de gol ratată de Sepsi prin Păun.

78'

Fica în locul lui Petrila la CFR. A intrat și Cvek în locul lui Deac.

74'

Gol Safranko!

Sepsi egalează prin Safranko din pasa lui Ion Gheorghe.

57'

Prima schimbare a meciului. Papa în locul lui Junior la gazde.

55'

Cartonaș galben încasat de Junior (Sepsi).

46'

A început repriza secundă.

21:21

CFR conduce la pauză, cu 2-1, după ce Sepsi a deschis scorul.

36'

Gol Janga!

CFR trece în avantaj pe tabelă prin Janga. Acesta a primit cu spatele la poartă și a înscris după ce a pivotat de lângă Tamas.

31'

Gol Yuri!

CFR egalează prin Yuri Matias după o centrare din corner. Reluare cu capul din partea fundașului central.

31'

Paradă a lui Niczuly la șutul de la distanță trimis de Muhar. O minge grea pe colțul scurt.

29'

Yuri cade în careul gazdelor. Nu se acordă nimic.

28'

Corner pentru CFR după o centrare din lovitură liberă. Kolinger a reluat periculos cu capul pe poartă, mingea fiind respinsă de Niczuly în corner.

25'

Petrila apare din nou la finalizare. Reia cu capul pe lângă poartă. E cam singurul jucător de la CFR dispus să pună problemele în atac până acum.

22'

Safranko pătrunde cu ușurință în careul CFR-ului, dar nu găsește pe nimeni demarcat în fața porții.

20'

Krasniqi centrează în careul gazdelor, mingea este respinsă până la Muhar care trimite pe lângă poartă. A fost însă un offside.

14'

Corner pentru CFR excutat pe bara a doua. Petrila reia cu capul peste poartă.

10'

Gol Tamas!

Sepsi deschide scorul prin Mark Tamas cu capul din șase metri. Ștefanescu a centrat dintr-o lovitură liberă de pe flancul stâng.

10'

Primul galben al meciului e primit de Kolinger (CFR).

4'

Ocazie uriasă ratată de CFR prin Petrila. Șut din centrul careului peste poartă la mingea întoarsă de Boateng.