1
UTA
Micovschi 44'

Așa am trăit Rapid - UTA

Am transmis live text în această pagină astăzi de la ora 21:00 meciul Rapid - UTA din etapa a 28-a în Liga 1.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 70 de ori, fiecare şi-a trecut în cont câte 25 de victorii, iar alte 20 de partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Rapid gazdă: 34 de jocuri - 16 succese Rapid - 10 remize - 8 victorii UTA.

Meciul tur s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Partida va fi una specială pentru Mircea Rednic. Actualul tehnician al arădenilor a câştigat titlul cu Rapid ca jucător (1998-1999) şi ca antrenor principal (2002-2003).

23:01

Final de partidă.

90'

Gol Burmaz!

Lovitură liberă transformată de Burmaz într-un gol spectaculos.

82'

Gol Rrahmani!

Rapid se desprinde la 3-1 prin Rrahmani. Demarcare în careu și șut pe jos cu bara.

80'

Bamgboye scapă singur spre poarta arădeană. Revine Benga și deposedează în ultimul moment.

78'

Burmaz trimite mult pe lângă poartă.

73'

12.170 de spectatori asistă la acest meci. Cifra este oficială.

73'

Freitas pătrunde în centru și trage peste poartă.

67'

Jocul continuă după o scurtă analiză din partea VAR.

67'

Fază de penalty în careul gazdelor la un duel între Bădescu și Stolnik.

53'

Ocazie pentru UTA la devierea lui Stolnik cu capul.

52'

Aioani respinge în corner.

51'

Luckassen reia cu capul pe lângă poartă.

46'

Start de repriză secundă.

21:55

2-1 pentru Rapid la pauză.

44'

Gol Micovschi !

UTA reintră în meci după golul lui Micovschi cu capul după o centrare din dreapta.

36'

Petrila șutează pe lângă poartă.

32'

27'

Meciul e oprit. Ambulanța intră pe teren pentru a acorda primul ajutor unui spectator.

14'

Gol Bădescu!

Rapid se desprinde prin Bădescu după o centrare din corner.

1'

Gol Rrahmani !

Rapid deschide scorul prin Rrahmani în secunda 53, după ce Benga a trimis mingea direct la un adversar în propriul careu.