1
Sepsi
Debeljuh 90'

Așa am trăit Rapid - Sepsi

Am transmis live text în această pagină meciul Rapid - Sepsi, ultima partidă a etapei a 4-a din playoff, în Liga 1. Meciul a fost programat luni cu începere de la ora 20:30.

Un meci între ultimele două clasate din playoff, două formații care n-au câștigat niciun meci în această fază a campionatului.

Rapid a pierdut toate cele trei meciuri din playoff.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de nouă ori, de trei ori s-au impus giuleştenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Ultimele trei meciuri directe s-au încheiat cu 0-0.

Partida va fi una specială pentru Cristiano Bergodi, cel care i-a antrenat pe covăsneni pe durata a două sezoane (2021-2022, 2022-2023), cucerind cu aceştia de două ori Cupa României şi o Supercupă.

Cristiano Bergodi vs Sepsi OSK în campionat: şase jocuri - două victorii - patru remize albe.

22:29

Final de partidă.

90'

Gol Debeljuh!

Sepsi dă lovitura în Giulești prin Debeljuh.

90'

Ocazie mare ratată de Sepsi prin Varga.

54'

Decizia de penalty este anulată pentru ofsaid.

53'

Penalty pentru Rapid. Faza e analizată de VAR sub suspiciunea de ofsaid.

46'

S-a reluat meciul cu Rapid având prima posesie.

21:23

0-0 la pauză în Giulești.

25'

Galben și pentru Alimi. Este al patrulea avertisment din meci.

24'

Ocazie pentru Sepsi la reluarea cu capul din interiorul careului. Mingea s-a dus pe lângă poartă.