3
1
Farul

Așa am trăit Rapid - Farul. Cu casa închisă în Giulești

Etapa a 6-a din Liga 1 a continuat, duminică, în Giulești cu meciul Rapid - Farul. Partida a putut fi urmărită în format live text în acestă pagină, după ora 18:15.

88'

Gol Ioniță II!

Rapid marchează golul de 3-1 prin Ioniță II, jucător intrat pe parcursul părții secunde. Acesta a scăpat singur în careu după depășirea cu ușurință a lui Larie.

79'

Gol Mazilu!

Gol senzațional marcat de Mazilu. A luat faza pe cont propriu în stânga cu doi adversari în față, a trecut prin careu, a ieșit în afara suprafeței de pedeapsă și l-a executat pe Moldovan cu un șut în plasa laterală.

60'

Moldovan reține șutul lui Băluță de la distanță.

57'

Galben încasat de Dugandzic.

56'

Mazilu pătrunde în careu și trage peste poartă.

50'

Sali aproape de gol. Șutul acestuia trece puțin peste poartă.

46'

19:08

O repriză perfectă pentru Rapid. 2-0 la pauză.

38'

Gol Dugandzic !

Rapid se desprinde la 2-0 prin Dugandzic după o fază prelungită de atac. După un corner cei de la Farul n-au reușit sa respingă prea departe de poartă.

34'

Gol Emmers!

Execuție splendidă a lui Emmers din afara careului sub transversală. Rapid are 1-0.

16'

Sali trage cu stângul peste poartă dintr-o lovitură liberă.

11'

Centrare din corner și Oaidă trimite cu capul pe lângă poartă.

10'

Boli reia cu capul peste poartă. A fost oricum offside.

8'

Artean (Farul) vede primul galben al meciului.

7'

Rapid forțează și Emmers trage peste poartă din interiorul careului.

6'

Dugandzic scapă în careu și trage pe lângă poartă.

1'

A început meciul din Giulești, dar după 11 secunde partida e oprită. Popescu a căzut rău la un duel aerian cu Bamgboye.

18:13

Rapid: Moldovan - Braun, Săpunaru, Iacob, Borza - Emmers, Oaidă, Borja - Petrila, Dugandzic, Bamgboye.

Farul: Aioani - Sîrbu, Larie, Popescu, Kiki - Artean, Băluță, Grameni - Mazilu, Carnat, Sali.

15:00

Avancronica

Cele două s-au mai întânit de șase ori de la revenirea giuleștenilor în prima ligă. De trei ori s-au impus constănţenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Ultimul meci a fost unul de coșmar pentru Rapid, echipa din Grant pierzând la Ovidiu, cu 7-2!

Rapid n-a câștigat niciun meci dintre cele disputate pe teren propriu în actualul sezon.

Gheorghe Hagi a mai întâlnit-o pe Rapid de 10 ori în toate competiţiile în postura de antrenor. A câştigat de patru ori, alte cinci meciuri s-au terminat remiză şi a pierdut doar un joc (2 aprilie 2006, Poli Timişoara - Rapid 1-3).