Poli Iasi

Prima victorie din acest an pentru CSMS Iasi

Dupa infrangerile cu 3-0 in fata celor de la CSM Pascani si cu 1-0 cu ucrainenii de la Cernomoret Odessa, CSMS Iasi a inregistrat si o prima victorie in acest an. Moldovenii au invins in Antalya formatia austriaca ST. Poelten.

Echipa antrenata de Liviu Ciobotariu s-a impus cu 2-0 in meciul amical cu echipa din liga a doua austriaca, St. Poelten, prin golurile marcate de Patulea in prima repriza si Herghelegiu in ultimele minute.

CSMS Iasi a inceput meciul cu Lungu, Mihalachioaie, Tincu, Mitrea, Vladu, Straton, Ciucur, Tudor, Moutinho, Tiganasu si Patulea, pentru ca in repriza a doua in teren sa mai intre Balan, Cretu, Nalati, Ionescu, Keita, Onofras, Herghelegiu si Milea.

Pana acum, iesenii au pierdut meciurile amicale cu echipa de liga a treia CSM Pascani si prim-divizionara din Ucraina Cernomoret Odessa. CSMS Iasi va juca urmatorul meci amical luni, cu locul 3 din prima liga din Georgia, Torpedo Kutaisi.