Poli Iasi

Mutarea prin care Grozavu i-a dat șah mat lui Bergodi

Poli Iași a întors scorul de la 0-1 pe teren propriu cu Rapid, o echipă care a venit în Copou după cinci victorii la rând.

Rapid a deraiat în Copou

”Am făcut o partidă bună. Băieții au avut o atitudine exemplară. Cu toții au fost minunați, am făcut un joc solid.

”La pauză am riscat schimbând sistemul de joc, iar în repriza a doua am avut și șansă. Fără șansă nu poți câștiga meciuri. Jucătorii veniți de pe bancă și-au adus aportul la aceste trei puncte.

”E un campionat echilibrat în care oricine poate să bată pe oricine. De asta e frumos fotbalul, pentru că mereu calculul hârtiei e dat peste cap.

”Este din nou o programare nefericită. Peste două zile jucăm la Craiova în cea  mai lungă deplasare, apoi venim și jucăm aici cu Dinamo. Sper să rămânem echilibrați, cu picioarele pe pământ”, a declarat Leo Grozavu.

Acesta a vorbit și despre arbitraj pe care la meciul cu Rapid l-a considera ”impecabil”.

Pentru prima dată Grozavu l-a învins într-un meci de Liga 1 pe italianul Cristiano Bergodi.