1
0
Sepsi

Așa am trăit Poli Iași - Sepsi

Am transmis live text în aceată pagină restanța Poli Iași - Sepsi, meci programat în etapa a 7-a din Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus covăsnenii, un joc a fost câştigat de ieşeni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 28 august 2017, CSM Poli Iaşi - Sepsi 0-2 (dublă Claudiu Herea).

Singurul succes din contul moldovenilor s-a consemnat pe 5 iulie 2020, CSM Poli - Sepsi 3-1.

Cea mai recentă confruntare directă: 5 februarie 2021, Sepsi - Poli Iaşi 3-3, acesta fiind şi duelul cu cele mai multe goluri marcate.

22:04

Final de partidă.

87'

Sepsi egalează prin Debeljuh, dar după minute de analiză din partea VAR golul e anulat pentru offside.

64'

Același Phelipe apare la finalizare. Șutul acestuia din interiorul careul e respins de Niczuly în corner.

63'

Phelipe intră în careu și cade. Jocul continuă.

60'

Centrare a lui Ștefănescu în fața porții. Mingea ajunge la Ailenei.

57'

Bălașa îl faultează în săritură pe Phelipe și este iertat de al doilea galben.

53'

Galben încasat de Bălașa.

47'

Gol Phelipe!

Abia intrat la Poli Iași în locul lui Ciobanu, Phelipe deschide scorul cu un șut din interiorul careului.

46'

Chivulete fluieră startul părții secunde.

20:51

0-0 la pauză în Copou.

45'

Niczuly blochează mingea trimisă în forță de Roman.

38'

Bordeianu trage mult pe lângă poartă.

35'

Acțiune rapidă a gazdelor cu Roman în prim plan. Șut din marginea careului blocat de Niczuly.