Poli Iași obține remiza la Craiova. După prima repriză moldovenii erau conduși cu 2-0!

Echipele Universitatea Craiova și Poli Iași au remizat, scor 2-2, sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 20-a în Liga 1.
Așa am trăit Universitatea Craiova - Poli Iași

Universitatea Craiova a dominat prima repriză și la pauză echipa din Bănie conducea cu 2-0, după golurile marcate de Alexandru Mitriță în minutul 30 cu un șut din afara careului și Ante Roguljic în minutul 45 cu o reluare din 7-8 metri.

În partea secundă cei de la Poli Iași au marcat de două ori din două faze fixe cu același autor, Alin Roman. Mai întâi acesta a transformat în minutul 54 o lovitură de la 11 metri obținută de Gheorghiță, pentru ca în minutul 67 să-l surprindă pe Laurențiu Popescu dintr-o lovitură liberă.

Gazdele au marcat golul al treilea în minutul 90+1, dar reușita lui Jovan Markovic a fost invalidată de VAR după mai multe minute de analiză.

Astfel, meciul s-a încheiat la egalitate și Universitatea Craiova ajunge rămâne fără victorie în ultimele două etape, pierzând primele puncte pe teren propriu în mandatul lui Ivaylo Petev.

Cum arată clasamentul actualizată după meciul dintre Universitatea Craiova și Poli Iași.

Caseta tehnică

Universitatea Craiova: L. Popescu - Căpăţînă, Screciu, Al. Creţu, Bancu – Kurtic (Şt. Vlădoiu 71), Mateiu (Houri 90) – M. Danciu (Baiaram 62), Roguljic (A. Ivan 70), Al. Mitriţă – Koljic (Markovic 72).  Antrenor: Ivaylo Petev.

Poli Iași: S. Lung jr – Martac (Tincu 90), F. Ilie, Katanec, Ispas – A. Roman, Marchioni, Jatoba (Bordeianu 46) – A. Gheorghiţă (Stefanovici 85), S. Buş (Samayoa 69), Luis Phelipe (R. Ion 46). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: - / Ispas 87

Arbitri: Horia Mladinovici - Mihăiţă Necula, Marius Bobe.