3
FCSB
Coman 85' Coman 32' Băluță 16'

Așa am trăit Poli Iași - FCSB

Am transmis live text în această pagină meciul Poli Iași - FCSB, marți seara, de la ora 20:30. Partida s-a disputat în etapa a 21-a, ultima programată în 2023.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 19 ori, de patru ori s-au impus ieşenii, de 11 ori au câştigat roş-albaştrii bucureşteni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din campionatul României a avut loc pe 20 august 2023: FCSB - Poli Iaşi 2-1, goluri înscrise de Ovidiu Popescu, Darius Olaru, respectiv Gabriel Vaşvari.

22:30

Final de partidă.

85'

Gol Coman!

FCSB se desprinde la 3-1 pe tabelă după reușita lui Coman de la punctul cu var.

83'

Coman îi trimite lui Olaru în careu și acesta obține lovitura de la 11 metri.

76'

Roman îl testează pe Târnovanu cu un șut în forță de la distanță.

64'

Lung scoate exteriorul lui Băluță pe contraatac.

54'

Coman primește în careu și trage pe lângă poartă.

46'

Start de repriză secundă.

21:23

FCSB intră cu 2-1 la pauză.

42'

Coman acuză o problemă la glezna stângă după un duel cu Martac.

33'

Buș trimite pe colțul scurt și Târnovanu respinge în corner.

33'

Golul 8 pentru Coman în actualul sezon pentru FCSB.

32'

Gol Coman !

FCSB revine la conducere prin Coman din penalty.

30'

Iulian Călin dictează penalty pentru cei de la FCSB la intervenția VAR.

29'

Coman obține lovitura liberă în marginea careului.

26'

Gol Ion!

Robert Ion găsește un culoar și egalează cu un șut pe colțul scurt.

26'

Coman ratează singur cu Lung.

18'

Lung scoate în corner șutul lui Băluță.

16'

Gol Băluță !

FCSB deschide scorul prin Alex Băluță. Acesta i-a luat prim planul lui Jatoba și a marcat pentru 1-0.

12'

Lung reține mingea șutată de Coman din lovitură liberă.

10'

Coman ia o fază pe cont propriu, dar scapă mingea afară, consideră arbitrul Colțescu. Reluările îl contrazic pe central.

10'

Fault în atac fluierat la Dawa.

2'

Bordeianu îl tamponează pe Șut și scapă de primul galben al meciului.

1'

A început meciul din Copou. Tribune arhipline la Iași.

20:16

Poli Iași: Lung jr - Martac, Samayoa, Marchioni, Ispas - Jatoba, Bordeianu, Roman - Stefanovici, Buș, Ion.

FCSB: Târnovanu - Ov.Popescu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Olaru, Șut, Lixandru - Băluță, Oct.Popescu, Coman.