Poli Iași – FC Voluntari 0-0. A doua remiză pentru ilfoveni cu Dică antrenor

Echipa Poli Iași a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 0-0, într-o partidă din etapa a 25-a din Liga 1.

Ilfovenii au marcat în minutul 32 prin Adam Nemec, dar reușita atacantului slovac a fost anulată pentru un offside.

În minutul 45, gazdele au solicitat lovitură de la 11 metri pentru un presupus henț, dar după analiza VAR jocul a continuat fără penalty.

Echipa din Copou rămâne cu un singur succes în ultimele șase etape, în timp ce Voluntariul bifează a doua remiză la rând cu Nicolae Dică pe bancă.

Cele două echipe rămân la egalitate în clasament după acest rezultat, fiecare având câte 27 de puncte.

În tur, Poli Iași câștigase la Voluntari, 2-1.

Caseta tehnică

Poli Iaşi: Ailenei – Todoroski (Martac ’72), Bouhenna, Samayoa, Ştefanovici - Jatoba, Marchioni, Saghiri (Bordeianu ’71) - Bettaieb (Gheorghiţă - 62), Harrison (Buş - 62), Kabran (Allanzinho - 53); Antrenor: Leo Grozavu.

FC Voluntari: Fernandez - Veiga, Turda, Matricardi, Boboc – Cascini (Droppa ’89), Crepulja, Florea (Carnat - 66), Răduţ (Ciobanu ’76), Popescu (Andrei - 65) - Nemec (Dumiter - 65); Antrenor: Nicolae Dică.

Cartonaşe galbene: Bordeianu ’78 / Cascini ’73.

Arbitri: Iulian Călin – Mihai Marius Marica, Andrei Constantinescu.