0
0
Dinamo

Așa am trăit Poli Iași - Dinamo

Am transmis live text în această pagină meciul Poli Iași - Dinamo, prima partidă a etapei a 29-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 22 de ori, de şapte ori au câştigat ieşenii, de nouă ori s-au impus bucureştenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Poli Iaşi gazdă: 11 jocuri - 7 succese Poli Iaşi - două remize - două victorii Dinamo.

Ieșenii n-au pierdut niciun meci pe teren propriu în 2024, având două victorii (1-0 cu U Cluj, 3-1 cu Rapid) şi o remiză (0-0 cu FC Voluntari).

Doar trei victorii a obținut Dinamo în cele 14 deplasări din actualul sezon.

21:58

Final de partidă.

78'

Două mari ocazii ratate de Dinamo la aceeași fază. Abdallah trage în blocaj, mingea rămâne la ”câini” și Selmani reia peste poarta din șase metri.

77'

Mihai trage slab spre poarta lui Dinamo.

75'

Dinamo ratează incredibil prin Abdallah cu capul după un corner.

59'

Ocazie pentru gazde la șutul lui Ilie pe lângă poartă.

57'

Abdallah reia cu capul pe lângă poartă din centrarea lui Milanov.

53'

Selmani ia o fază pe cont propriu, dar finalizarea îl trădează pe atacantul lui Dinamo.