3
CFR Cluj
Otele 44' Ajeti 38' Avounou 28'

Așa am trăit Poli Iași - CFR Cluj

Am transmis live text în această pagină meciul Poli Iași - CFR Cluj, sâmbătă, de la ora 18:45. Partida s-a disputat în etapa a 16-a din Liga 1.

Poli Iaşi şi CFR Cluj s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus gazdele din această rundă, de 13 ori au câştigat ardelenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare din campionatul României a avut loc pe 15 iulie 2023: CFR Cluj - Poli Iaşi 2-0, goluri înscrise de Daniel Bîrligea şi Cristi Manea.

20:43

Final de partidă.

78'

Ajeti iese accidentat. Ilie a intrat în locul acestuia.

73'

Roman trage pe lângă poartă din afara careului.

70'

Rămâne decizia de la linie, adică poziție afară din joc. Cristi Balaj, președintele CFR-ului, își face cruce la oficială.

69'

Bîrligea marchează cu un șut din interiorul careului. Faza e suspectă de offside și se așteaptă decizia VAR.

62'

Gol Harrison!

Poli Iași egalează prin Harrison. Șut pe jos cu stângul din interiorul careului la mingea întoarsă de Ispas. Al doilea gol pentru Harrison și a doua pasă decisivă pentru Ispas.

59'

Ocazie pentru gazde la reluarea lui Samayoa cu capul pe lângă poartă.

46'

Trei schimbări la Poli Iași: Roman (Ciobanu), Stefanovici (Gheorghiță) și Jatoba (Bordeianu).

45'

Start de repriză secundă.

19:36

CFR conduce la pauză, cu 3-2, după ce Poli Iași a avut 2-0.

44'

Gol Otele!

Centrare din flancul drept în șase metri și Otele reia cu capul la colțul scurt. CFR preia conducerea în Copou și acum e rîndul lui Leo Grozavu să nu mai înțeleagă nimic.

42'

Bara se opune la șutul lui Cvek după o acțiune prelungită de atac a CFR-ului.

38'

Gol Ajeti!

Arlind Ajeti aduce egalarea pentru CFR Cluj.

34'

Mihai Bordeianu (Poli Iași) este primul jucător avertizat din tabăra gazdelor.

30'

Otele (CFR Cluj) vede primul avertisment al meciului.

28'

Gol Avounou!

CFR reduce din din diferență prin Durel Avounou. Reluare din șase metri la mingea întoarsă de Daniel Bîrligea.

24'

CFR-ul se aruncă în atac. Minge trimisă în fața porții respinsă de Marchioni în corner.

23'

Andrea Mandorlini privește uluit de pe margine. Nu-i vine să creadă ce se întâmplă.

22'

Gol Katanec !

Matija Katanec majorează avantajul celor de la Poli Iași cu o reluare din 7-8 metri. Pasa decisivă a fost oferită de Luis Phelipe.

11'

Poli Iași profită de începutul mai bun și deschide scorul prin Shayon Harrison. Reluare din fața porții la centrarea lui Rareș Ispas.

2'

Ocazie ratată de gazde prin Luis Phelipe. Șutul acestuia e respins în corner de Sava.