0
0
Rapid

Așa am trăit Petrolul - Rapid

Episodul cu numărul 82 din Primvs Derby s-a disputat vineri seara între Petrolul și Rapid. Meciul a fost live text în această pagină.

Un duel în care până acum Rapid a adunat 37 de victorii, în timp ce Petrolul s-a impus de 22 de ori, iar alte 22 de partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Petrolul gazdă: 40 de meciuri - 17 succese Petrolul - 13 remize - 10 victorii Rapid.

În turul acestei ediții de campionat Petrolul a câștigat în Giulești, cu 2-0.

Rapid n-are nicio victorie în ultimele cinci meciuri disputate în toate competițiile. Sunt patru etape la rând fără succes pentru giuleșteni.

22:08

90'

Moldovan respinge șutul lui Jair. Ocazie pentru Petrolul.

82'

Cartonas rosu !

Papp (Petrolul) vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

60'

Moldovan se opune golului la șutul lui Grozav din interiorul careului.

54'

Ocazie pentru Petrolul la șutul lui Musi.

46'

S-a reluat partida.

37'

Doua e primul jucător avertizat de la Petrolul.

34'

Moldovan respinge cu o mână peste poartă șutul lui Jair. Mingea se ducea la vinclu.