2
FC Voluntari
Nemec 79' Boboc 77'

Așa am trăit Petrolul - FC Voluntari

Etapa a 3-a din Liga 1 a continuat cu meciul Petrolul - FC Voluntari, partidă live text în această pagină de la ora 18:30.

20:28

Final de partidă.

88'

Rădulescu reia din afara careului peste poarta Voluntariului.

80'

Fanii ploieșteni strigă ”Demisia, Demisia”.

79'

Gol Nemec!

Eroare incredibilă a portarului Zima care trimite direct în picioarele lui Nemec și slovacul nu iartă din afara careului.

77'

Gol Boboc!

Voluntariul deschide scorul prin Boboc. Acesta a împins în poartă o minge respinsă de portarul gazdelor în bară.

75'

Cartonas rosu !

Garutti vede al doilea galben și este eliminat.

72'

Noul intrat Hanca ratează deschiderea scorului. Pătrundere în careu, îl întoarce pe Armaș și trimite peste poartă.

70'

Hanca în locul lui Grozav la Petrolul.

67'

Nemec obține al 6-lea corner pentru Voluntari.

60'

Minge întoarsă în careu pentru Merloi și șutul decarului de la Voluntari se duce peste poartă.

57'

Emoții pentru Zima la șutul lui Andrei. Mingea e deviată în corner.

55'

Al patrulea corner din meci pentru ilfoveni. Petrolul are o singură lovitură de la colț.

46'

Se reia jocul. Dumitriu în locul lui Petrovic la gazde.

19:20

0-0 la pauză.

45'

Merloi îl faultează pe Papp.

44'

Doua trimite direct la adversar și Nemec ratează de puțin ținta.

41'

Zima respinge spectaculos o reluare din interiorul careului.

35'

Garutti îi pune o mână în față lui Merloi.

33'

Grozav trimite pe lângă poartă din interiorul careului.

32'

Ocazie uriașă ratată de Țicu. A dat greșit cu latul din centrul careului.

25'

Țicu e primul jucător avertizat din acest meci.

23'

Ricardinho cade în jumătatea adversă. Jocul continuă.

19'

Budescu șutează în zid dintr-o lovitură liberă.

17'

Petrovici ia o fază pe cont propriu, intră in centru și trimite peste poarta ilfovenilor.

16'

Budescu trimite cu pământul în brațele lui Valceanu.

1'

Start de partidă.

18:29

• Petrolul: Zima - Papp, Seto, Garutti - Doua, Budescu, Jair, Ţicu (cpt.) - Musi, Petrovic, Grozav;
Rezerve: Eşanu - Dumitriu, Purtic, Justiniano, Meijers, Mitrov, G. Rădulescu, Hanca, Irobiso;
Antrenor: Florin Pîrvu

• FC Voluntari: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş (cpt.) - Boboc, Raţă, Crepulja, D. Andrei, Aliji - Nemec, Merloi;
Rezerve: J. Fernandez - Paz, Voican, Cocian, I. Andres, Al. Munteanu, Marcelo Lopes, Dumiter, Florea;
Antrenor: Ilie Poenaru.

12:12

Avancronica meciului

Petrolul şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus ilfovenii, un joc s-a terminat cu victoria prahovenilor, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă din campionatul României: 24 aprilie 2023, FC Voluntari - Petrolul 2-2.