0
FC Botosani
Florescu 81'

Așa am trăit: Petrolul - FC Botoșani

Am transmis live text în această pagină meciul Petrolul Ploiești - FC Botoșani, partidă din cadrul etapei a 17-a în Liga 1.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit de 12 ori în principala competiţie internă, de şapte ori s-au impus ploieştenii, de patru ori au câştigat botoşănenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

În tur, pe 24 iulie 2023, FC Botoşani și Petrolul au remizat scor 1-1, prin golurile înscrise de Mihai Roman II, respectiv Gheorghe Grozav.

FC Botoșani este ultima clasată în Liga 1 și nu a câștigat niciun meci în acest sezon.

22:30

Final de partidă.

81'

Gol Florescu!

Botoșani reduce din diferență prin Florescu din penalty.

80'

Penalty pentru Botoșani.

56'

Gol Grozav!

Petrolul se desprinde pe tabelă prin Grozav. Reluare cu latul din centrul careului după respingerea lui Ducan.

53'

Gol Țicu!

Șutul lui Țicu din lovitură liberă e deviat de Gabriel David în propria poartă.

46'

21:23

0-0 la pauză între Petrolul și FC Botoșani.

45'

Florescu trage slab pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă.

31'

Flueran revine asupra deciziei și anulează penalty-ul dictat, dar și galbenul acordat lui Mutombo.

30'

Galben pentru Mutombo.

29'

Ducan respinge șutul lui Grozav din acțiune. Pe urmărire Jair e fault și se acordă penalty.

10'

Ocazie pentru Petrolul dintr-o lovitură liberă. Țicu a trimis pe colțul scurt, mingea fiind respinsă de Ducan.

8'

Replică oaspeții prin N'Goma. Cursă pe dreapta urmată de o centrare deviată în brațele lui Zima.