2
Farul
Carnat 90' Santos 73'

Așa am trăit Petrolul - Farul

Campioana Farul a jucat, duminică, de la ora 18:15, pe terenul echipei Petrolul, o formație care n-a câștigat niciun meci în primele trei etape. Partida a fost live text în această pagină.

20:20

Final de partidă. Petrolul câștigă primul meci din sezon.

90'

Gol Irobiso!

Petrolul are puterea să marcheze din nou și revine la conducere prin Irobiso.

90'

Gol Carnat!

Farul egalează in extremis prin Carnat. S-a lovit mingea de el în fața porții.

73'

Gol Santos!

Farul reduce din diferență prin Santos cu o execuție din cădere.

69'

Gol Grozav!

Gol de mare atacant marcat de Grozav cu un șut din afara careului. Mingea a luat pământul și l-a păcălit pe Buzbuchi.

65'

9.300 de spectatori asistă la acest meci de la Ploiești.

64'

Carnat și Santos intră la Farul. Au fost schimbați Grameni și Sali.

63'

Ocazie de egalare pentru Farul la șutul lui Artean. Blochează portarul Petrolului.

62'

Gol Jair!

Un picior al lui Boli îl ține în joc pe Jair și brazilianul deschide scorul cu un șut pe jos din interiorul careului.

58'

Buzbuchi se opune golului la reluarea lui Petrovic.

46'

Start de repriză secundă. Nicio modificare la pauză.

19:14

0-0 după primele 45 de minute la Ploiești.

45'

Sali nu prinde poarta cu un șut din marginea careului.

28'

Grozav reia peste poartă din șase metri.

15'

Enes Sali trimite direct pe poartă. Rămâne 0-0.

15'

Lovitură liberă pentru Farul din marginea careului advers.

1'

A început meciul.

0'

Petrolul: Zima - Doua, Papp, Meijers, Țicu - Musi, Hanca, Seto, Grozav - Petrovic, Jair.

Farul: Buzbuchi - Sîrbu, Larie, Boli, Kiki - Artean, Nedelcu, Grameni - Vînă, Rivaldinho, Sali.

12:36

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de zece ori în principala competiţie internă. De patru ori s-au impus prahovenii, celelalte șase jocuri fiind câştigate de dobrogeni.

Farul s-a impus în ambele meciuri din sezonul precedent, 3-1 în deplasare şi 2-0 pe teren propriu.

Petrolul n-a câștigat niciun meci în actuala ediție de campionat.

Cei de la Farul vin după deplasarea din Armenia, unde au obținut calificarea în turul 3 preliminar din Conference League.