2
CFR Cluj
Deac 90' Keita 52'

Așa am trăit: Petrolul - CFR Cluj

Am transmis live text în această pagină meciul Petrolul Ploiești - CFR Cluj din etapa a 24-a.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 25 de ori, de şapte ori au câştigat prahovenii, de 11 ori s-au impus clujenii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Petrolul gazdă: 12 jocuri - 5 victorii Petrolul - 3 remize - 4 succese CFR.

Cea mai recentă confruntare din campionatul României a avut loc pe 18 septembrie 2023: CFR Cluj - Petrolul 1-0, gol înscris de Durel Avounou.

18:55

Radu Petrescu fluieră finalul meciului.

90'

Se verifică în camera VAR un posibil fault comis de Michael la duelul cu Papp. Până la urmă golul este validat.

90'

Gol Deac!

CFR dă lovitura în minutul 90+3. Minge lungă pentru Michael, acesta trece ușor de Papp și trimite în fața porții pentru finalizarea lui Deac.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

88'

El Kaddouri se ciocnește de Huja. Fault în atac!

79'

Decizia asistentului e validată de VAR. Rămâne 1-1.

78'

Ișfan trece de Sava și trimite în poartă. De la margine fanionul e sus.

76'

Papp scoate la Jair în centrul careului. Șut peste poartă!

73'

Sava respinge in extremis reluarea lui Musi din fața porții.

71'

Michael scapă singur cu portarul și Zima reușește să blocheze.

68'

Otele centrează pentru reluarea lui Michael peste poartă.

52'

Gol Keita!

CFR Cluj egalează prin Kader Keita. Mingea a lovit bara înainte de a intra în poartă.