Otelul Galati

Dorinel Munteanu simte aproape prima victorie pentru Oțelul

După disputarea a opt etape echipa Oțelul Galați încă n-a reușit nicio victorie de la revenirea în prima ligă.

Formația pregătită de Dorinel Munteanu a înregistrat nu mai puțin de șapte remize până acum.

Oțelul a revenit de la 0-2 în deplasare cu Petrolul și a scos un nou egal, ajungând la șapte puncte în clasament.

”Scenariul a fost acelaşi ca în etapa trecută. Echipa mai bună a fost şi acum Oţelul Galaţi.

”Atât în prima repriză, cât şi în a doua repriză cred că a fost o singură echipă pe teren.

”Am avut foarte multe ocazii, dar jocul echipei îmi dă speranţe. Am încredere în echipa pe care o conduc şi sunt convins că şi victoriile vor veni”, a declarat Dorinel Munteanu după meciul de la Ploiești.