Oțelul – U Cluj 1-1. Șepcile Roșii au egalat dintr-un penalty în minutul 90!

Primul meci al zilei de sâmbătă în Liga 1 s-a încheiat la egalitate între Oțelul Galați și Universitatea Cluj, scor 1-1.
Așa am trăit Oțelul Galați - U Cluj

Alexandru Pop a deschis scorul pentru gazde, în minutul 59, cu un șut din interiorul careului.

Egalarea a fost adusă de Dan Nistor dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 90.

Oțelul a avut un gol anulat de VAR în finalul primei reprize pentru un fault în atac.

Formația pregătită de Dorinel Munteanu rămâne fără victorie de la revenirea în Liga 1 și ajunge la patru remize în cinci etape.

Universitatea Cluj urcă pe locul 9 în clasament după egalul de la Galați, cu 6 puncte acumulate.

Caseta tehnică

Oțelul: Stoian - Zhelev, Yabre, Lovric, D. Panait - A. Lopez (I. Neagu 55) - Cisotti, Jardan (Zivulic 63) - Al. Pop (Maciel 70), I. Dimitrov (G. Cârjan 70), Bodişteanu (R. Tănasă 55). Antrenor: Dorinel Munteanu..

U Cluj: Gorcea – R. Dimitrov, G. Miron, B. Mitrea, Vătăjelu – Perianu (I. Stoica 66), Bic – Popadiuc (Tescan 66), Nistor, Chipciu - D. Popa. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: A. Lopez 47, Stoian 89 / Perianu 63, G. Miron 77

Arbitri: Horia Mladinovici - Daniel Mitruţi, Valentin Dumitru