1
U Cluj
Nistor 90'

Așa am trăit Oțelul Galați - U Cluj

Etapa a 5-a din Liga 1 a continuat, sâmbătă, cu duelul dintre Oțelul Galați și Universitatea Cluj, meci programat de la ora 18:30 și care a fost fi live text în această pagină.

20:27

Final de partidă.

90'

Gol Nistor!

U Cluj egalează din lovitură de la 11 metri. Nistor transformă fără emoții pentru Șepcile Roșii.

89'

Penalty pentru U Cluj.

59'

Gol Pop!

Oțelul deschide scorul prin Pop cu ub șut din interiorul careului.

56'

Chipciu trage pe lângă poartă din interiorul careului.

46'

Start de repriză secundă.

19:22

0-0 la pauză între Oțelul și U Cluj.

45'

Centralul Horia Mladenovic anulează golul gazdelor după ce a văzut reluările oficiale.

44'

Oțelul marchează dar faza este analizată de VAR pentru un posibil fault în atac.

39'

Stoian intervine decisiv și respinge șutul lui Chipciu din interiorul careului.

28'

Șansă de gol irosită de Oțelul prin Lavric. Acesta a reluat cu capul pe lângă poartă după o centrare din lovitură liberă.

16'

Bodișteanu (Oțelul) trage de la distanță. Mingea se duce puțin peste poartă.

1'

Start de partidă la Galați.

18:31

Oțelul Galați: Stoian – Zhelev, Yabre, Lovric, Panait – Lopez – Cisotti, Jardan – Al. Pop, Dimitrov, Bodișteanu.

U Cluj: Gorcea – Dimitrov, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Perianu, Bic – Popadiuc, Nistor, Chipciu – D. Popa.

15:21

Avancronica

Oţelul şi Universitatea Cluj s-au mai întâlnit de 32 de ori în principala competiţie internă, de 12 ori au câştigat gălăţenii, de 13 ori s-au impus ardelenii, iar alte șapte partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Oţelul gazdă: 16 meciuri - 11 victorii Oţelul - 3 remize - două succese U Cluj.