Oțelul smulge un punct pe terenul campioanei

Echipele Farul Constanța și Oțelul Galați au remizat scor 1-1, sâmbătă, într-un meci din etapa a 27-a în Liga 1.

Cum arată clasamentul actualizat după meciul de la Ovidiu

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 31 dintr-o lovitură de la 11 metri acordată gazdelor la intervenția VAR.

Oțelul a egalat în partea secundă, minutul 68, prin Federic Maciel, jucător care l-a surprins pe Cătălin Buzbuchi cu o minge din afara careului aproape de vinclu.

Cei de la Farul au avut un gol anulat de VAR în minutul 88 pentru o poziție de ofsaid.

Pentru Oțelul este primul punct obținut în ultimele trei deplasări.

Gălățenii au egalat Petrolul la numărul de remize înregistrate în acest sezon (14).

Dorinel Munteanu n-a stat pe banca oaspeților la acest meci fiind suspendat.

Caseta tehnică

Farul: Buzbuchi – Dussaut (Sîrbu 61), Larie, M. Popescu, Kiki - R. Deaconu (Vînă 46), D. Queiros (Nedelcu 61), Grameni – Rivaldinho (K. Boli 80), L. Munteanu, Budescu (C. Ganea 61).

Oțelul: E. Pap – A. Rus, J. Cisse, Lovric (Chiocel 15), Miguel Silva - Cisotti, Zivulic, S. Teles - Maciel, Rusevic (Aly Malle 61), Al. Pop (G. Cârjan 89).

Cartonaşe galbene: R. Deaconu 18, Sîrbu 75 / Miguel Silva 30, A. Rus 45, Ghiocel 57, J. Cisse 90+4.

Arbitri: George Rareş Vidican – Alexandru Cerei, Ferencz Tunyogi.