Oțelul se apropie la două puncte de zona playoff după 4-2 în deplasare cu UTA

Etapa a 16-a din Liga 1 s-a încheiat, luni seara, cu victoria obținută de Oțelul Galați în deplasare cu UTA, scor 4-2, după ce la pauză a 3-0 și în repriza secundă echipa lui Dorinel Munteanu a avut chiar 4-0 pe tabelă.
Așa am trăit UTA Arad - Oțelul Galați

În primele cinci minute cei de la Oțelul au punctat de două ori prin Juri Cisotti din lovitură de la 11 metri (min.3) și Alexandru Pop (min.5).

Alexandru Pop a ridicat scorul la 3-0, cu zece minute înaintea pauzei.

La nouă minute după pauză Teles a dus scorul la un neverosimil 4-0 din pasa lui Cisotti.

Când zarurile erau deja aruncate, arădenii au redus din diferență prin Tiberiu Căpușă (min.86) și Rareș Pop (min.90+5).

În urma acestui rezultat Oțelul urcă nu mai puțin de patru poziții în clasament și ajunge pe locul opt, la două puncte de zona playoff.

Nou-promovată în acest sezon, Oțelul rămâne fără înfrângere în deplasare.