4
Otelul
Teles 54' Pop 33' 5' Cisotti 3'

Așa am trăit UTA Arad - Oțelul Galați

Etapa a 16-a s-a încheiat, luni seara, de la ora 20:30, cu meciul UTA Arad - Oțelul Galați, partidă care s-a disputat la Sibiu.

UTA şi Oţelul s-au mai întâlnit de 11 ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus arădenii, de cinci ori au câştigat moldovenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Oțelul este neînvinsă în actuala ediție de campionat în deplasare, înregistrând o victorie și șase remize.

În tur, în chiar primul meci al sezonului, cele două echipe au remizat, scor 1-1.

Se vor duela echipele cu cei mai mulţi debutanţi în acest sezon, Oţelul - 18 (din 27 de jucători utilizaţi), UTA - 17 (din 30 de fotbalişti), potrivit LPF.

22:24

Final de partidă.

90'

Gol Pop!

Înscrie și Rareș Pop pentru UTA. Scorul devine 2-4.

86'

Gol Căpușă!

Tiberiu Căpușă marchează golul de onoare al arădenilor.

72'

Fatai ratează din 7-8 metri.

61'

UTA ratează pe contraatac prin Fabry. Decarul arădenilor trage peste poartă singur cu Dur Bozoancă.

54'

Gol Teles!

Scorul capătă proporții umilitoare pentru UTA. Teles marchează al patrulea gol pentru Oțelul.

46'

Start de repriză secundă.

21:18

Radu Petrescu trimite echipele la vestiare. Tabela arată un 3-0 incredibil pentru Oțelul. Rednic e negru de supărare.

45'

Pop scapă singur cu portarul și ratează incredibil. A apărut Stolnik din spate și a respins in extremis în corner.

33'

Gol Pop!

Bodișteanu îl lasă pe Pop singur cu portarul și acesta marchează cu lob peste Iacob.

12'

Ocazie ratată de arădeni prin Sory Conte. Acesta nu l-a putut învinge pe Dur Bozoancă cu o reluare din șase metri.

5'

Gol Pop!

Alexandru Pop majorează avantajul formației din Galați. Acesta a marcat și în meciul tur.