3
Sepsi
Ciobotariu 75' Ștefănescu 64' Matei 6'

Așa am trăit Oțelul Galați - Sepsi

Ultimul meci al etapei a 19-a din Liga 1 s-a disputat, marți, de la ora 17:00 între Oțelul Galați și Sepsi Sf.Gheorghe. Partida a fost live text în această pagină.

Clasament Liga 1 - Sezonul regular 2023/2024

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în turul sezonului regular curent, când au remizat la Sf. Gheorghe, scor 1-1, goluri marcate de Pavol Safranko, respectiv Alexandru Pop.

Sepsi a pierdut șase din precedentele șapte meciuri în deplasare.

Oțelul are o singură înfrângere în ultimele șase etape, 3-1 pe teren propriu cu Universitatea Craiova la ultima apariție în fața propriilor suporteri, pe 26 noiembrie.

19:02

Final de partidă.

90'

Bara transversală o salvează pe Sepsi, apoi Ninaj respinge cu pieptul șutul lui Lopez din apropiere. Uriașă ocazie pentru Oțelul.

83'

Gol Cîrjan!

Oțelul reduce din diferență prin Cîrjan după o fază de contraatac.

75'

Gol Ciobotariu!

Sepsi se desprinde pe tabelă prin Ciobotariu. Lovitură de cap din șase metri după un corner.

64'

Gol Ștefănescu!

Sepsi revine la conducere prin Ștefănescu. Acesta a pătruns în centru și a pus-o la vinclu cu stângul.

46'

Start de meci.

17:51

1-1 la pauză între Oțelul și Sepsi.

38'

Gol Maciel!

Oțelul egalează prin Maciel. Reluare în poartă după respingerea lui Niczuly.

15'

De această dată Dur Bozoancă intervine decisiv în fața lui Ștefănescu la o situație unu contra unu.

6'

Gol Matei!

Sepsi deschide scorul prin Cosmin Matei. Acesta a rămas singur cu portarul, l-a driblat pe Dur-Bozoancă și a marcat în poarta goală.