0
0
Rapid

Așa am trăit: Oțelul Galați - Rapid

Am transmis live text în această pagină, duminică, de la ora 19:15, meciul Oțelul Galați - Rapid din cadrul etapei a 9-a în Liga 1.

Cele două s-au mai întâlnit de 52 de ori în principala competiţie internă, de 16 ori s-a impus formaţia de la malul Dunării, de 26 de ori au câştigat oaspeţii din această rundă, iar alte 10 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Oţelul gazdă: 26 de meciuri - 14 succese Oţelul - 6 remize - 6 victorii Rapid.

Cea mai recentă întâlnire în Liga 1 a avut loc în urmă cu opt ani.

Oțelul a pierdut un singur meci din cele opt disputate până acum, dar încă așteaptă primul succes de la revenirea în Liga 1.