2
CFR Cluj
Tachtsidis 87' Otele 45'

Așa am trăit Oțelul - CFR Cluj

Așa am trăit live text în această pagină meciul Oțelul Galați - CFR Cluj, partidă care contează pentru etapa a 28-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 23 de ori, de patru ori au câştigat gălăţenii, de 15 ori s-au impus ardelenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Oțelul a câștigat un singur meci din cele 11 disputate pe teren propriu cu CFR Cluj, un 1-0 pe 7 martie 2010. În rest, au mai fost două remize și opt victorii ale CFR-ului.

În tur a fost 0-0.

23:02

Final de meci.

90'

Corner pentru CFR și Mogoș reia cu capul peste poartă.

90'

Gol Cisotti!

Oțelul egalează prin căpitanul Cisotti din 11 metri.

90'

Penalty pentru Oțelul.

90'

Meciul e prelungit cu 9 minute.

87'

Gol Tachtsidis !

CFR trece în avantaj după golul marcat de Tachtsidis din penalty.

83'

Penalty pentru CFR.

79'

Bîrligea aproape de gol la o centrare din stânga. Reia din prima peste poartă.

69'

Galben pentru Deac în urma unui fault la centrul terenului.

61'

Otele nu prinde poarta cu un șut din interiorul careului.

58'

Centrare din dreapta și Pop reia din prima pe lângă poartă.

46'

21:50

1-1 la pauză.

45'

Gol Otele!

CFR Cluj egalează după un corner. Gălățenii n-au respins prea bine pentru ei, mingea a revenit CFR-ului și Otele a reluat în poartă după o respingere slabă a lui Pop de pe linia porții.

37'

Gol Pop!

Gol senzațional marcat de Pop dintr-o lovitură liberă.

32'

Otele întoarce mingea pentru șutul lui Camora. Mingea se duce pe lângă poartă.

19'

Centrare din lovitură liberă și Pop reia cu capul pe poartă. Respinge portarul Sava.

19'

Intervenție decisivă a lui Sava în fața lui Pop. Arbitrul intervine și acordă fault în atac.