2
Gaz Metan
Rondon 80' Caiado 12'

Gaz Metan ajunge la cinci victorii consecutive in playout

Gaz Metan Medias este prima din istoria playout-ului cu cinci victorii la rand in primele cinci etape din playout
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

David Caiado a deschis scorul in minutul 12, iar Alexandru Vlad a adus egalarea Voluntariului cu sapte minute inaintea pauzei.

Rondon a profitat de o minge respinsa in fata de portarul Vatca pentru a aduce victoria celor de la Gaz Metan Medias in minutul 79.

FC Voluntari: Vâtcă - I. Gheorghe, Balaur, I. Armaş, A. Vlad – Căpăţînă (Bălan ’84), Răuţă - G. Deac (Ricardinho ’70), Laidouni, Gadze – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, M. Constantin, Larie, Cikarski - Fofana, Luis Aurelio - Mailat, Rondon (Fernandes ’88), Caiado (Chamed ’76) – Yazalde (Ivanov ’61). Antrenor: Edward Iordănescu;

Cartonaşe galbene: Căpăţînă ‘4 / Fofana ’55, Constantin ‘83;

Arbitri: George Cătălin Găman.

19:52

80'

Gol Rondon!

Gaz Metan revine la conducere prin Rondon, jucător care împinge in poartă o minge respinsă in fata de Vatca.

46'

A inceput partea secunda.

18:49

Pauza la Voluntari.

38'

Gol Vlad!

Voluntariul egaleaza prin Alexandru Vlad.

12'

Gol Caiado!

David Caiado deschide scorul pentru oaspeti.

1'

Start de partida.

10:06

Gaz Metan este singura echipă din istoria play out-ului care a reuşit patru victorii în primele patru etape din această fază a competiţiei.

FC Voluntari şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de 10 ori în Liga 1, de două ori s-au impus ilfovenii, de cicni ori au câştigat medieşenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

FC Voluntari nu a mai câştigat în faţa ardelenilor din 14 august 2017, când s-a impus acasă cu 2-1.

Au urmat două rezultate de egalitate şi trei victorii ale medieșenilor, printre succese numărându-se şi cel din ultimul joc, 2-0 la Mediaş (12 noiembrie 2018, marcatori Boubacar Fofana şi Marius Constantin).