2
FCSB
Tanase 72' Cordea 44'

Asa am trait Voluntari - FCSB

Am transmis aici live text, sambata seara, de la 21:00, meciul FC Voluntari - FCSB, partida din penultima etapa a playoff-ului din Liga 1.

22:57

90'

Dumiter trimite cu capul pe langa poarta.

90'

Patru minute de prelungire.

88'

Gol Costin!

Voluntari egaleaza a doua oara in acest meci. Costin ii ia fata lui Miron si inscrie pentru 2-2.

84'

Interventie decisiva a lui Tarnovanu la un sut din marginea careului trimis de Merloi.

72'

Pe reluarile TV se vede cum Tanase era in pozitie afara din joc. Fanionul a ramas insa jos si golul a fost validat.

72'

Gol Tanase!

FCSB revine la conducere prin Tanase dupa o faza de la coltul terenului.

69'

Cordea suteaza in zid dintr-o lovitura libera.

64'

Centrare pe lung si Miron reia cu capul pe langa poarta.

63'

Olaru este faultat de Ricardinho la limita careului gazdelor.

59'

Corner pentru FCSB dupa reluarea lui Edjouma respinsa de Popa.

58'

Lovitura libera obtinuta de Oct.Popescu la limita careului advers.

56'

Tanase rateaza singur cu portarul Popa. Mingea se strecurase printre picioarele acestuia, dar a avut timp sa o prinda.

55'

Ilfovenii la finalizare prin Vlad. Acesta e gasit liber in careu si trimite pe langa poarta.

54'

In continuare un meci slab din partea lui Octavian Popescu.

52'

Corner pentru FCSB. Tanase reia cu capul pe langa poarta.

47'

Voluntari iese pe contraatac si Sut respinge in corner din fata lui Lopes.

46'

Lovitura libera pentru FCSB. Olaru arunca mingea in careu, respinge apararea gazdelor.

46'

S-a reluat partida.

21:50

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Gol Nemec!

Voluntari egaleaza prin Nemec in prelungirile primei reprize dupa o faza de contraatac.

44'

Gol Cordea!

FCSB deschide scorul prin Cordea. Reluare din fata portii dupa centrarea lui Olaru.

43'

Tanase suteaza din lovitura libera. Mingea il loveste in cap pe Achim.

40'

Radunovic patrunde in careu si e blocat de Vlad in ultimul moment. Mingea a ramas la FCSB si Sut a trimis peste poarta.

32'

Meleke iese accidentat la marginea terenului. Este al doilea fundas central care cedeaza la Voluntari in acest meci.

23'

Nemec respinge de pe linia portii mingea trimisa de Cristea dupa un corner.

22'

Mingea ramane la FCSB si Popa are o noua interventie decisiva respingand sutul lui Olaru de la peste 25 de metri.

22'

Sut slab trimis de Ov.Popescu. Respinge Achim.

21'

Popa ezita la o minge trimisa acasa si evita in extremis cornerul. Mamut era in presiune.

15'

Cristea reia peste poarta singur in marginea careului. Finalizare de fundas.

14'

Continua presiunea celor de la FCSB. Sut centreaza in careu, mingea e respinsa de Ricardinho. Inca un corner pentru oaspeti.

13'

Popa respinge in corner sutul lui Cordea din afara careului.

8'

Meleke ii face cadou mingea lui Octavian Popescu, dar acesta greseste pasa pentru Mamut.

7'

Popa retine centrarea lui Radunovic pentru Tanase.

7'

Achim intra in locul lui Tamas (accidentat).

6'

Nemec respinge cu capul centrarea lui Olaru din corner.

5'

Tamas iese intr-un picior la margine si pare ca nu mai poate continua.

3'

Droppa oprit prin fault de Sut.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala. Voluntari are prima posesie.

20:42

Echipele de start:

FC Voluntari: Popa - Meleke, Tamaş, Armaş - Ricardinho, Tavares, Droppa, I. Gheorghe, Vlad - Nemec, Lopes;

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Şut, Tănase - Cordea, Mamut, O. Popescu.