FC Voluntari - Dunarea Calarasi 4-0 (6-1 la general). Ilfovenii raman in Liga 1!

Echipa FC Voluntari s-a impus de o maniera categorica, pe teren propriu, in returul barajului cu Dunarea Calarasi pentru mentinerea/promovarea in Liga 1.

Dupa sapte minute de la primul fluier al centralului Horia Mladinovici echipa din Voluntari a deschis scorul prin Droppa cu un sut din interiorul careului mic. Acesta a profitat de o iesire neinspirata a portarului Began.

Betancor a majorat avantajul ilfovenilor, in minutul 18, cu un sut de la 20 de metri, in pozitie centrala.

Pe final de meci FC Voluntari s-a desprins pe tabela profitand de superioritatea numerica aparuta din minutul 54.

Armas a marcat cu o lovitura de cap in minutul 79 dupa o centrare din corner.

Tabela a fost inchisa de Achim, cu patru minute inaintea finalului, cu un sut din lovitura de la 11 metri dupa hentul comis de Bud.

Caseta Tehnica

FC Voluntari: Rîmniceanu (Neacşu '69) - C. Costin (Balaur '70), Tamaş, Armaş (Satli '80), Al. Vlad - Mailat (Angelov '62), Droppa, Ricardinho, I. Gheorghe - Betancor, Marcelo Lopes (C. Achim '70). Antrenor Liviu Ciobotariu;

Dunarea Calarasi: Began - Sîrbu, Wiktorski, Şandru, Sălceanu - Tudoran (Sava '64), Djurici, Acolatse (Calu '77), Fotescu (Ţenea '57) - Bud, Kanda. Antrenor Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: C. Costin '48 / Bud '12, Acolatse '29, Sălceanu '45, '54.

Cartonaş roşu: Sălceanu '54.

Arbitri: Horia Mladinovici - Mircea Grigoriu şi Vladimir Urzică - Andrei Antonie.