1
CSM Poli Iasi
Golubovic 82'

Golubovic aduce victoria Iasiului cu Voluntari

Bojan Golubovic a marcat, luni seara, unicul gol al meciului dintre FC Voluntari si CSM Poli Iasi din etapa a 26-a a Ligii 1. Intrat in joc in partea secunda, atacantul intors la Iasi dupa o prima parte a sezonului la Steaua a reluat spectaculos cu calcaiul o minge pasata de Bole.

19:52

Final de partida. CSM Iasi se impune la limita si acumuleaza 29 de puncte in clasament, ceea ce inseamna ca va incepe playout-ul cu 15 puncte la egalitate cu FC Voluntari (30 puncte dupa sezonul regulat).

90'

Grahovac respinge cu o parada spectaculoasa sutul lui Coman din lovitura libera.

90'

Moment important la caderea lui Ivanovici in marginea careului iesenilor. "Ce fault e asta?", striga oaspetii la centralul partidei.

82'

Gol Golubovic!

Golubovic deschide scorul cu o finalizare tehnica spectaculoasa din pasa lui Bole. Acesta i-a dat mingea printre picioare lui Spahija si astfel a avut un spatiu de patrundere.

68'

Frasinescu de la ieseni este avertizat.

63'

Mingea repusa in joc de la coltul terenului este reluata de acelasi Bole pe centrul portii fix in bratele lui Gavrilas.

62'

Bole patrunde in careul Voluntariului, dar are nevoie de prea multe atingeri si Axinte are timp sa respinga in corner.

59'

Novac intra in locul lui Marinescu la Voluntari.

55'

Iesire vijelioasa pe contraatac a oaspetilor prin Bole, insa centrarea acestuia in fata portii nu are adresa.

46'

18:48

Nimic la nimic dupa primele 45 de minute in Stefan cel Mare.

43'

Sansa de gol si pentru gazde. Ivanovici trimite din cadere si Grahovac respinge in extremis.

40'

Tiganasu trimite periculos dintr-o lovitura libera si mingea musca din transversala gazdelor.

27'

Cernat nu prinde poarta cu executie din afara careului.

23'

Marinescu il intinde pe Grahovac cu un sut de la distanta.

18'

Grahovac retine sutul din 16 metri trimis de Popadiuc. Un sut pe directia portarului.

6'

Deac este lovit in picior si obtine lovitura libera in jumatatea ieseana. Cernat arunca mingea in careu si mingea este reluata cu capul in bratele lui Grahovac.

3'

Marinescu porneste spre poarta oaspetilor si suteaza in blocaj.

1'

Incepe meciul gazduit de stadionul din Soseaua Stefan cel Mare. Cu tot cu jucatorii si oficialii celor doua formatii sa fie 100 de oameni pe stadion.

18:00

FC Voluntari: Gavrilaș - AComan, Balaur, Spahija, Acsinte - Cernat, C. Lazăr, L. Marinescu - Popadiuc, G. Deac, P. Ivanovici

CSM Poli Iași: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Răuță, V. Gheorghe - Ciucur, Bole, Ștefănescu - An. Cristea