2
Chindia
Florea 67' Popa 50'

Asa am trait Voluntari - Chindia

De la 19:30 am incheiat ziua maraton din CASA Liga 1 cu meciul FC Voluntari - Chindia Targoviste.

21:24

89'

Berisha il pune la incercare pe Rimniceanu.

77'

Rimniceanu retine sutul lui Dulca din apropiere. Continua asediul Chindiei si Rata reia pe langa poarta.

70'

Pitian trimite cu capul peste poarta dupa o centrare din dreapta. Chindia domina autoritar.

67'

Gol Florea!

Balaur pierde usor mingea in propria jumatate in duel cu Florea. Acesta combina cu Popa care-i intoarce serviciul. Florea marcheaza cu poarta goala in fata.

58'

Dumitrascu rateaza o buna ocazie pentru Chindia. Momente de dominare a targovistenilor.

57'

Rimniceanu respinge cu piciorul reluarea lui Negut. Acesta ramane intins pe gazon.

56'

Lovitura libera a oaspetilor ramasa fara rezultat.

50'

Gol Popa!

Dulca recupereaza in jumatatea adversa la un duel cu De Lucas. Faza curge in dreapta cu Florea care a pasat decisiv in fata portii lui Popa.

46'

Andrei Chivulete fluiera startul partii secunde.

20:24

Pauza la Voluntari. O prima repriza modesta, saraca in faze de poarta.

16'

Achim trage de la distanta direct in bratele lui Aioani.

1'

A inceput meciul.

0'

FC Voluntari: 12 Rimniceanu - 98 Costin, 28 Balaur, 2 Achim, 23 Vlad - 7 Gradinaru, 24 Ricardinho, 6 Pablo de Lucas - 88 Popa, 17 Mailat, 8 Ion Gheorghe.

Chindia: 25 Aioani - 2 Martac, 17 Pitian, 66 Iacob, 98 Capusa - 20 Negut, 8 Dulca, 22 Rata, 80 Dumitrascu - 19 Popa, 11 Florea.

12:14

Avancronica

FC Voluntari şi Chindia au mai fost adversare în principala competiţie internă doar în sezonul precedent, când fiecare şi-a trecut în cont câte două victorii.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 august 2020, Chindia - FC Voluntari 2-0, marcatori Berişha şi Yameogo.

Emil Săndoi vs FC Voluntari în Liga 1: 5 jocuri - două victorii - 3 înfrângeri.

Voluntari a primit gol in sase din cele sapte meciuri disputate pe teren propriu.