1
FC Botosani
Fulop 64'

Asa am trait Voluntari - Botosani 2-1 in playout

Etapa a 2-a din playout s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre FC Voluntari si FC Botosani.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:21

88'

Gol Tudorie!

Ion Gheorghe paseaza decisiv si Tudorie indeplineste o simpla formalitate din cativa metri.

85'

Inca o interventie din partea lui Pap. De aceasta data a scos in corner sutul lui Ion Gheorghe.

82'

Bus intra in locul lui Ongenda la oaspeti. Capatan ii lasa locul lui Deac la gazde.

81'

Interventie fabuloasa a portarului Pap la capul lui Tudorie din sase metri.

77'

Golofca vede cartonasul dupa o cadere in careul advers considerata de arbitru ca fiind o simulare.

74'

Botosaniul aproape de gol la capul lui Roman din sase metri. Scoate Vatca peste poarta.

72'

Avertisment si pentru Miron, celalalt stoper al Botosaniului.

67'

Burca vede galbenul dupa ce l-a oprit pe Tudorie din cursa pe care o incepuse.

65'

Rauta intra la gazde in locul lui Signorelli.

64'

Gol Fulop!

Botosaniul restabileste egalitatea prin Lorand Fulop. Sut din interiorul careului fara speranta pentru portarul Vatca.

54'

Karaboue suteaza de la distanta si ii da ceva emotii lui Vatca.

54'

Mare ocazie pentru Voluntari la patrunderea lui Laidouni si sutul trimis de Tudorie in blocajul unui adversar.

46'

Meciul se reia de la 1-0, rezultat care o duce pe Voluntari pe loc de ramanere in Liga 1 Betano.

46'

S-a dat startul partii secunde.

36'

Tentativa de sut din partea lui Laidouni, insa mingea nu prinde poarta.

31'

Gol Laidouni!

Aissa Laidouni deschide scorul pentru Voluntari.

13'

Avertisment pentru Franco Signorelli (FC Voluntari).

5'

Gadze se demarca in marginea careului advers si suteaza pe langa poarta Botosaniului.

1'

Start de partida la Voluntari.

0'

Voluntari: Vatca - Ricardinho, Hodorogea, Armas, Vlad - Capatana, Signorelli - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie.

Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Soiledis - Rodriguez, Karaboue, Fabbrini - Golofca, Fulop, Ongenda.

12:37

O singură înfrângere au suferit ilfovenii în ultimele opt meciuri disputate în Liga 1 Betano (11 februarie 2019, FC Botoşani - FC Voluntari 1-0).

FC Voluntari vs FC Botoşani în Liga 1: 14 jocuri - 3 victorii FC Voluntari - 5 remize - 6 succese FC Botoşani.

Palmares cu FC Voluntari gazdă: 7 jocuri - două victorii ilfovenii - 4 remize - un succes vizitatorii.