0
0
Voluntari

Viitorul si Voluntari au terminat la egalitate in prima etapa din playout

Pentru prima data de la introducerea actualului sistem competitional Viitorul joaca in playout. Echipa lui Gheorghe Hagi a pornit a doua parte a campionatului din pozitia fruntasa si intalneste lanterna rosie FC Voluntari, echipa in revenire de forma cu Mihai Teja la timona.

Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Artean, Dulca (Zoua ’46), Cr. Ganea – Rivaldinho, Matei (Edjouma ’69), Chiţu (G. Ganea ’76). Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Voluntari: Cojocaru – Belu (Struna ’81), Paşcanu, C. Achim, Al. Vlad – Laidouni, De Lucas – Sanoh (Costin ’77), Căpăţînă, Măţan – Tudorie (Simonovski ’57). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Dulca ’11, Ganea ’60, Mladen ’66 / Paşcanu ‘18.

Arbitri: Andrei Chivulete - Marius Nicoară, Andrei Constantinescu - George Găman.

Viitorul şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus constănţenii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 9 decembrie 2019, FC Voluntari - Viitorul 1-2, goluri înscrise de Andraz Struna, respectiv Rivaldinho şi Louis Munteanu.

Pe lângă cele 10 meciuri, Viitorul şi FC Voluntari s-au mai duelat în vara lui 2017 şi în Supercupa României, când s-a impus trupa antrenată la vremea respectivă de Claudiu Niculescu, scor 1-0, gol înscris de Costin Lazăr.

19:22

90'

Ocazie ratata de Viitorul prin Ganea.

70'

Laidouni suteaza pe langa poarta.

62'

Zoua rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Cojocaru a intervenit decisiv.

46'

Start de repriza secunda.

18:19

Pauza la Ovidiu.

31'

Sansa de gol ratata de oaspeti prin Vlad din pasa lui Matan.

21'

Matan aproape de gol împotriva fostei echipe. Ramane 0-0.

16'

Replica si Viitorul prin lovitura de cap a lui Rivaldinho. Retine Cojocaru, fostul portar al Viitorului.