Asa am trait Viitorul - Poli Iasi. Ambele echipe au marcat

Viitorul Constanta, liderul din playout, a primit vizita echipei Poli Iasi intr-un duel intre doi fosti internationali Gheorghe Hagi si Mircea Rednic.

18:55

71'

Gol Ghita!

Viitorul revine la conducere dupa o faza fixa. Iancu a centrat dintr-o lovitura libera de pe flancul stang si Ghita a punctat cu capul.

49'

Mare sansa de gol ratata de Poli Iasi pe contraatac prin Horsia din pasa lui Omoh. Interventie decisiva a portarului Cabuz.

46'

Doua schimbari la Viitorul din minutul 46:

Louis Munteanu in locul lui George Costa si Malcom Edjouma in locul lui Andrei Artean.

46'

17:47

Pauza la Ovidiu. 1-1 dupa primele 45 de minute. Un meci care promite in continuare.

45'

Lovitura libera pentru oaspeti din pozitie favorabila. Andrei Cristea trimite mult peste poarta si cu aceasta faza se incheie prima repriza.

37'

Gol Passaglia!

Poli Iasi restabileste egalitatea prin Passaglia. Faza creata in dreapta de Omoh, minge adusa in centru si Passaglia inscrie cu sut din 16 metri.

26'

Gol Ciobanu!

Viitorul deschide scorul prin Ciobanu. Sut din afara careului deviat de Omoh. Portarul iesean n-a avut vreo reactie.

21'

Iancu trimite din prima si mingea se duce pe langa poarta din 16 metri. O faza frumoasa creata de Viitorul la care au mai contribuit Boboc si Rivaldinho.

18'

Ganea rateaza deschiderea scorului din cativa metri. Gradinaru s-a opus acolo providential.

11'

Nicio ocazie in primele zece minute ale intalnirii de la Ovidiu.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu pe o vreme potrivnica. Ploua aproape torential, dar gazonul se prezinta intr-o stare foarte buna.

0'

Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiţă, C. Ganea – Ciobanu, Artean, Achim – Iancu, Rivaldinho, G. Ganea.

Poli Iași: Rusu – Grădinaru, Mihalache, Frăsinescu, Şerban – Chacana, De Iriondo, Passaglia, Horsia – Andrei Cristea, Omoh.

17:06

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de 10 ori au câştigat constănţenii, de trei ori s-au impus ieşenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 8 jocuri - 5 succese Viitorul - 3 victorii Poli.

Cea mai recentă întâlnire directă: 3 februarie 2020, CSM Poli - Viitorul 1-2, marcatori Omoh, respectiv Zoua şi Iancu.