2
Craiova
Mihaila 83' Nitu 25'

Asa am trait Viitorul - Craiova

Duminica de la 20:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Viitorul Constanta - Universitatea Craiova, meci din etapa a 24-a in Liga 1.

21:53

Final de meci.

90'

Contraatac al Craiovei la ultima faza prin Mihaila. Respinge Cabuz si se termina meciul.

90'

Pigliacelli blocheaza sutul lui Boboc.

83'

Gol Mihaila!

Craiova da lovitura la capatul unui contraatac purtat de Barbut in flancul drept. Centrare in fata portii pentru reluarea lui Mihaila cu capul. Minge plasata la coltul lung pentru 1-2!

79'

Gabriel Iancu este avertizat!

78'

George Ganea intră în locul lui Rivaldinho.

77'

Cristian Barbut îi ia locul lui Andrei Ivan.

73'

Pigliacelli blocheaza in extremis reluarea lui Matei. Ramane 1-1 in continuare.

64'

Cosmin Matei îl înlocuiește pe Aurelian Chitu.

57'

Lovitura de cap trimisa de Rivaldinho in bratele lui Pigliacelli.

49'

Ciocnire violenta intre Rivaldinho si Acka. Fundasul Craiovei iese schiopatand pe margine.

46'

Mihai Balasa îl înlocuiește pe Luis Nitu la Craiova.

20:46

Pauza la Ovidiu.

43'

Incredila ocazie pentru Viitorul ratata de Rivaldinho. Singur in fata portii acesta reia in bara, apoi Pigliacelli blocheaza mingea in extremis pe linia portii.

42'

Pigliacelli se opune in extremis golului la reluarea lui Ciobanu din interiorul careului.

39'

Rivaldinho scapa singur cu portarul si este blocat in extremis de Pigliacelli.

25'

Gol Nitu!

Craiova egaleaza rapid prin Luis Nitu dupa o lovitura de la colt.

17'

Gol Iancu!

1-0 pentru Viitorul dupa reusita lui Iancu. A fost o centrare din flancul stang, Cosic a respins pana in picioarele lui Iancu si acesta a inscris cu un sut in stanga lui Pigliacelli.

14'

Sut al oltenilor din afara careului. Retine Cabuz fara emotii.

11'

Corner pentru Viitorul. Rivaldinho reia cu capul peste poarta.

8'

Iancu suteaza pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Echipele de start:

Viitorul: Căbuz - Dussaut, Ghiţă, De Nooijer, Boboc - Ciobanu, Artean, Cr. Ganea - Iancu, Rivaldinho, Chiţu
    Antrenor: Gheorghe Hagi.

U Craiova: Pigliacelli - Martic, Acka, Cosic, Acka, Bancu - Ivanov, Mateiu, Nistor - Ivan, Luis Niţu, Mihăilă
    Antrenor: Corneliu Papură.

20:00

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, de șase ori au câştigat dobrogenii, de cinci ori au terminat la egalitate, iar de alte șase ori s-au impus oltenii.

Palmares cu Viitorul gazdă: 8 jocuri - 3 victorii Viitorul - 3 remize - două succese Universitatea Craiova.